اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان تحت حمایت

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از اجرای طرح راهبران شغلی برای پایدارسازی اشتغال مددجویان تحت حمایت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا شیران با بیان اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت است، گفت: طرح راهبران شغلی یکی از طرح‌های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد است که به منظور توانمند سازی مددجویان تحت حمایت اجرا می‌شود.

وی به تشریح این طرح پرداخت و بیان کرد: هدف از اجرای طرح راهبران شغلی بهره گیری از ظرفیت، تجارب، توان علمی، و عملی کارآفرینان، نخبگان، مراکز اقتصادی پویا و پارک‌های فناوری در رشته‌های مختلف اعم از تولید، خدمات، صنعتی، کشاورزی و دامپروری برای ایجاد اشتغال ثابت مددجویان تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: در این طرح، راهبر با ارائه طرح اقتصادی متناسب با امکانات و برنامه‌های کمیته امداد در قالب تفاهم نامه همکاری و با ارائه آموزش‌های مناسب و کمک به تجهیز، راه اندازی، شناسایی فرصت‌ها و بازار متناسب با نوع تولید و خدمات در یک بازه زمانی یک ساله مددجوی را به شغلی با ثبات و پایدار می‌رساند.

شیران تصریح کرد: کمیته امداد استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون با بررسی شرایط مجموعه‌ها و مراکزی از جمله صنایع فرش (قالی بافی) صنایع دستی، تولید و محتوا و ساخت کلیپ، پرورش بوقلمون برنز، نگهداری مرغ‌های تخم گذار و آموزش کارآفرینی برای اشتغال پایدار مددجویان تحت حمایت گام‌های مؤثری برداشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: در طرح راهبران شغلی سرمایه راه اندازی یک شغل توسط کمیته امداد در قالب وام در اختیار مددجو قرار می‌گیرد که راهبران شغلی آموزش، نظارت، راهبری و بازاریابی را انجام می‌دهد.

شیران تاکید کرد: یک هیأت ۱۰ نفره متشکل از کارآفرینان برتر و اساتید دانشگاهی در رشته‌های کارآفرینی تخصص دارند که به عنوان هیأت شناسایی، ارزیابی، هدایت و نظارت بر راهبران شغلی، فعالیت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ۵۰ درصد اشتغال مددجویان توسط راهبران شغلی انجام می‌شود.

کد خبر 4653989

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =