نیاز ٢میلیون دلاری کمیته المپیک برای تامین هزینه‌های المپیک

کمیته ملی المپیک برای تامین هزینه های مربوط به المپیک ٢٠٢٠ توکیو به بیش از ٢ میلیون دلار بودجه نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک امروز یکشنبه درباره شرایط مالی فدراسیون های ورزشی گفت: دولت در سخت ترین شرایط منابع مالی به سر می‌برد اما کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بخشی از نیازهای فدراسیون‌ها را تامین می کنند. بخشی دیگر از نیازها باید از طریق اسپانسر تامین شود از طرفی مدیریت هزینه و صرفه‌جویی هم باید وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر در گذشته اردوهای خارجی زیاد بود الان باید این اردو در داخل برگزار شود، خاطرنشان کرد: از طرفی فدراسیون‌ها نیازهای خود را اولویت بندی کنند. باید بیشتر به قهرمانان بپردازیم، مسئله بودجه قابل حل است به شرطی که فدراسیون‌ها مدیریت و اسپانسر پیدا کند.

صالحی امیری با یادآوری اینکه ما در فصل اول معادل ۵۰ درصد بودجه سال قبل فدراسیون‌ها را به آنها تخصیص داده ایم، تصریح کرد: در تعامل مشترک ما، دولت و فدراسیون‌ها این مسائل حل می‌شود اما پیش‌بینی ما این است که برای المپیک توکیو در خصوص تامین اسکان حمل و نقل پاداش پای سکو و موارد دیگر بیش از دو میلیون دلار نیاز داریم.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره پیش‌بینی تعداد ورزشکاران حاضر در المپیک توکیو گفت این موضوع قابل پیش‌بینی نیست چون شرایط در حال تغییر است حجم کمی و کیفی کاروان بر اساس سهمیه هاست.

صالحی امیری در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد برگزاری انتخابات برخی فدراسیون‌ها در یک سال قبل از المپیک مناسب نیست، تصریح کرد: اینکه انتخابات باعث تعطیلی فعالیت ها می شود را قبول ندارم، امروز مسابقه انتخابی کشتی را برگزار می کنیم و می بینیم تعداد زیادی هوادار به ورزشگاه می‌آیند فعالیت‌های فدراسیون‌ها در حال انجام است، درباره انتخابات حق با شماست باید مجموعه عوامل کنار هم باشند وزارت ورزش سیاست خوبی را پیگیری می‌کند و آن این است که سرپرستان حق شرکت در انتخابات را ندارند. انتخابات وزنه برداری چند روز آینده برگزار می‌شود درباره کشتی هم منتظر نهادهای نظارتی هستیم. به لالوویچ قول دادم تیرماه انتخابات را برگزار می‌کنیم ما به دنبال این هستیم اختلالی در روند فعالیت‌های فدراسیون‌ها ایجاد نشود.

کد خبر 4654025

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =