مدیران شایسته را در صنعت آب و برق بکار می گیریم

قزوین-وزیر نیرو گفت:با دادن فراخوان و ایجاد فرصت های مساوی برای نخبگان کشور از افراد شایسته و توانمند در پست های مدیریت صنعت آب و برق استفاده می کنیم تا کارها شتاب گیرد و رضایت مردم جلب شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان ظهر یکشنبه در مراسم معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین که در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: وزارت نیرو از نظر خدمت رسانی در شهرها و روستاها منحصر بفرد است و مسئولیت سنگینی در حوزه آب و انرژی و تصدی این امور برعهده دارد.

وی بیان کرد: آنچه قانون بر عهده ما گذاشته باید درست انجام دهیم و وزیر مسئول ترین فرد در این بخش است و با اختیاراتی که دارد باید بتواند با استفاده از ابزارهای لازم از جمله نیروی انسانی متخصص به ماموریت خود عمل کند.

اردکانیان بیان کرد: دنبال پذیرش مسئولیت و اختیارات بیشتر نیستیم زیرا این امور موجب اختلال در کارها می شود و ما با اتکا به منابع انسانی دنبال ماموریت های خطیر خود هستیم.

وی اضافه کرد: آب و انرژی از منابع مهم و ارزشمند کشور محسوب می شود که در این زمینه هم با خشک سالی مواجهیم و هم در انرژی های فسیلی با کمبود و کاهش آنها درگیر هستیم که باید برای آنها تدبیر کنیم.

مدیریت ها به افراد شایسته سپرده می شود

وزیر نیرو اضافه کرد: در ۴ دهه گذشته توانسته ایم انقلابی بزرگ را در عرصه این صنعت رقم بزنیم و خدمات خوبی را به مردم ارائه کنیم که در این راستا در وزارت نیرو بدنبال شایسته ترین افراد برای مدیریت ها هستیم و با فراخوان تلاش کرده ایم تا فرصت مدیریت برای همه افراد لایق مهیا شود.

اردکانیان گفت: مدیریت وزارت نیرو از ۲۰ ماه گذشته برای انتخاب مدیران خود فراخوان گذاشته که در این راستان ۵۰ مدیر را برای امور ستادی و سایر بخش ها با فراخوان انتخاب کرده ایم تا فرصت مناسب برای همه توانمندان ایجاد شود.

وی اظهارداشت: برای معاونت وزیر نیرو هم فراخوان دادیم و از ۱۷۰ داوطلب که اعلام آمادگی کرده بودند یکی از اساتید برجسته دانشگاهی انتخاب شده و مشغول به کار در این معاونت است.

وزیر نیرو بیان کرد: یک سری اساس نامه و ضوابط داریم و مدیران عامل از این پس به عنوان نماینده وزیر در استان تلقی می شوند و از نگاه مردم و قانون مدیرعامل نماینده وزیر است و باید توجیه شود.

اردکانیان گفت: وزیر نیرو مسئول عملکرد مدیران صنعت آب و برق است لذا باید افراد شایسته انتخاب شوند تا جوابگوی مردم باشند به همین دلیل در مراسم معارفه همه مدیران عامل آب منطقه ای و برق شرکت می کنم و خود را مسئول عملکرد آنها میدانم.

مدیران ضعیف جابجا می شوند

و زیر نیرو تصریح کرد: اگر مدیری ضعیف باشد مهم نیست چند ماه یا چند سال از انتصابش گذشته باشد و اگر اصول اعلام شده رارعایت نکند و نتواند ماموریت های محوله را بخوبی انجام دهد جابجا خواهد شد زیرا بشدت دنبال تعمیم این موضوع هستیم که افراد شایسته به کار گرفته شوند.

ویزیر نیرو اضافه کرد: نقش شرکت های آب منطقه ای در حفاظت از منابع آبی بسیار مهم است و از دستگاه قضایی تشکر می کنیم که همکاری دلسوزانه ای در حفاظت از منابع آبی دارند و باید این روند
تداوم یابد.

وزیر نیرو با تشکر از خدمات ۷۵ ماهه حمید پویا مدیرعامل سابق، یدالله ملکی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای قزوین معرفی کرد و گفت: آقای ملکی بیش از ۱۳ سال است که در حفاظت آب خدمات خوبی ارائه کردند و تسلط خوبی بر اوضاع دارند و از ایشان انتظار داریم به موضوع صیانت از منابع آبی توجه کنند و ضمن رعایت حقوق کشاورزان و عامه مردم مراقب باشند تا طرح های توسعه متوقف نشود.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ۷۵ ماهه حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین که به افتخار بازنشستگی نایل شده است، یدالله ملکی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای قزوین معرفی شد.

کد خبر 4654034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =