آزمون های فنی و حرفه ای پروژه محور برگزار می شود

شیراز - مدیرکل آموزش فنی ‌وحرفه‌ای فارس از برگزاری آزمون‌های پروژه محور با رویکرد سنجش عملکرد و آزمون تکوینی خبر داد .

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی فنی و حرفه ای فارس حشمت کوشکی گفت: هدف از این طرح اجرای سیاست اعتبار بخشی به گواهینامه‌های مهارتی این سازمان و تحقق برنامه‌های عملیاتی سال جاری است.

وی گفت: در این طرح آزمون‌های سنجش متقاضیان بخش آموزش، با مشارکت بخش خصوصی و به صورت تکوینی در طول مدت دوره آموزش و به صورت پروژه محور برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای فارس با اعلام تصویب آئین نامه سنجش عملکردی پروژه محور در شورای سیاست گذاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، بیان کرد: با اجرای این طرح نظام جامع آموزش فنی‌وحرفه‌ای به سمت صلاحیت حرفه‌ای سوق داده می‌شود و در راستای عملیاتی کردن این طرح از مربی، آزمونگر و پژوهشگر استفاده خواهد شد.

کوشکی یادآور شد: در این شیوه که برای مهارت آموزان در دوره‌های حضوری اجرا می‌شود، علاوه بر تلفیق دانش و مهارت، از طریق آزمون‌های عملی پروژه محور، نقش مربیان در ارزیابی کار آموزان برجسته تر خواهد کرد.

وی فزود: در این طرح، که با نام سنجش عملکردی پروژه محور اجرا می‌شود، ۲۵ درصد از نمره نهایی آزمون، با روش ارزشیابی تکوینی در طول دوره بر اساس سه شاخص دانش، مهارت عملی و نگرش و اخلاق حرفه‌ای کارآموز توسط مربی، تعیین می‎شود.

کد خبر 4654038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =