جریان رسانه‌ای با موضوع گام دوم انقلاب در استان زنجان ایجاد شود

زنجان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر لزوم جریان سازی رسانه ای در مورد بیانیه گام دوم انقلاب در استان زنجان، گفت: متأسفانه این مهم تا کنون در استان محقق نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری ظهر یکشنبه در نشست تخصصی هم‌اندیشی نقش رسانه در گام دوم انقلاب و اختتامیه جشنواره قلم انقلابی در محل سازمان تبلیغات اسلامی، گفت: از بهمن‌ماه سال گذشته که بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری بیان‌شده سازمان تبلیغات اسلامی استان سلسله نشست‌هایی در این زمینه با تشکل‌های مذهبی استان برگزار کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: رویکرد تبلیغات اسلامی تمام و کمال معطوف به مأموریت‌های گام دوم انقلاب است.

صفی یاری تأکید کرد: در نشست‌های متعدد نسبت به تبیین موضوع به خوبی پرداخته شده و اینکه اقشار مختلف از هر صنفی چه نقشی در تحقق این بیانیه دارند.

وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی تببین شاخصه‌های انقلاب اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه تاکنون ۷۰ نشست تخصصی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب توسط سازمان برگزار شده است، ابراز کرد: نقش شبکه‌های تبلیغی بازیابی می‌شود.

صفی یاری گفت: عنصر «نقش من» مهم‌ترین موضوع در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی است، در این میان هرکس باید طبق بیانیه گام دوم، خود را تطبیق داده و فعالیت کند. کلیدواژه‌های گام دوم تبدیل به برنامه شده و اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای برنامه‌های مختلف از ظرفیت رسانه استفاده خواهد شد تا نقش خود را ایفا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: وظیفه سازمان تبیین شاخصه‌های دولت اسلامی است و باید چگونگی دسترسی به دولت اسلامی، شاخصه‌های دولت اسلامی را بررسی و تبیین کنیم.

صفی یاری به بحث تمدن سازی اشاره کرد و گفت: دامنه بحث بسیار وسیع و گسترده است و باید جلسات زیادی برای این مهم برگزار شود و غایت انقلاب اسلامی کاملاً مستند و مشخص است و باید به دهه ۴۰ و ۳۰ پل بزنیم تا جوانان به خوبی درک کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه باید محور خودآگاهی اسلام به نسل جدید به خوبی بیان شده و آن را تبیین کنیم، گفت: انقلاب اسلامی باید نظام اسلامی داشته باشد.

صفی یاری با بیان اینکه گام دوم انقلاب با تکیه بر نسل امروز پیش خواهد رفت، افزود: اگر نسل امروز به تحلیل درست از گام اول نرسد در ادامه مسیر با مشکل مواجه خواهیم شد از این رو باید نسل ادامه دهنده را به تحلیل درستی از انقلاب اسلامی برسانیم.

وی افزود: بیانیه گام دوم را با کمک نسل سوم و چهارم اجرایی کنیم و نسل جدید را به یک تحلیل درست از انقلاب اسلامی برسانیم چرا که تحلیل درست انقلاب موجب می‌شود که دشمن نتواند تحلیل‌های غلط را به جوانان القا کند.

بزرگترین دستاورد انقلاب صیانت از اصالت شعارها است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی صیانت از آرمان‌ها و حفظ ارزش‌ها و صیانت از اصالت شعارها بوده است، گفت: در چهل سال گذشته کشور پیشرفت‌های بسیاری داشته است.

صفی یاری با اشاره به اینکه ما از چالش سیم‌خاردار به فناوری موشکی رسیده‌ایم، تصریح کرد: ازنظر علم و فناوری به درجه‌ای رسیده‌ایم که موجب حیرت شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: اگر تحلیل درستی از گام اول انقلاب نداشته باشیم در استمرار حرکت که گام دوم انقلاب است، با مشکل مواجه می شویم.

پیوست اجتماعی در نگاه سازمان تبلیغات اسلامی تقویت شده است

صفی یاری بابیان اینکه طی چهار دهه گذشته سازمان تبلیغات اسلامی برکات خوبی داشته است، افزود: این سازمان در بحث تبیین گام دوم انقلاب با جدیت وارد کار می‌شود و مأموریت مهم سازمان این است که جامعه هدف را به سمت تمدن سازی ببرد.

وی با تاکید بر لزوم جریان سازی رسانه ای در استان زنجان، افزود: متأسفانه این مهم تاکنون در استان محقق نشده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان عنوان کرد: رویکرد مردم محور در سازمان جدی‌تر می‌شود و مردم‌سالاری فرهنگی در قامت فرهنگ دینی و سازمانی و جامعه انقلابی تقویت می‌شود.

وی ادامه داد: مقاوم‌سازی اجتماعی به جد توسط سازمان دنبال می‌شود و مبلغین در کمپ‌ها حضور دارند و به خانواده‌ها مشاوره‌های دینی ارائه می‌شود.

کد خبر 4654056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =