صدور ۵۴۸ هزار و ۷۱۰ هکتار کاداستر در سه ماه امسال

بندرعباس - معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی هرمزگان گفت: در سه ماه اول امسال ۵۴۸۷۱۰ هکتار کاداستر صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد درویش خواه ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با عنایت مقام معظم رهبری موفق به صدور ۷۸۵۴۵۵ هکتار کاداستر شدیم.

وی گفت: سال گذشته ۲میلیون هکتار از ۶میلیون هکتار ازاراضی استان هرمزگان دارای سند تک برگ کاداستر شده که طی سال اینده یک میلیون و ۵۰۰ هزا رهکتار آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی می‌باشد دردستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی طرح ملی کاداستر یکی از طرح‌های محوری است که با همکاری ادارات ثبت اسناد در حال اجرا است که با اجرای این طرح گامی مهم در تثبت و حاکمیت دولت بر اراضی ملی و پیشگیری از موقع زمین خواری به شمار می‌رود.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان، هدف از اجرای این طرح را تضمین و تثبیت قطعی مالکیت دولتی، تقویت مدیریت و نظارت دولت بر املاک ملی و دولتی، شناسایی و برخورد با متجاوزان و جلوگیری از زمین خواری، توسعه مدیریت علمی و فنی در پایش منابع طبیعی، پیشگیری از رانت اطلاعاتی و اجرای زیرساخت آمایش سرزمین برای تضمین سرمایه گذاری در اراضی ملی و دولتی برشمرد.

درویش خواه گفت: با توجه به اینکه با اجرای این طرح مشخصه‌های اراضی همچون اندازه، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی و یا حقوقی به نقشه بزرگ مقیاس اضافه می‌شود و در بانک کاداستر سازمان ثبت بارگذاری شده که از همین رو اشخاص حقوقی و حقیقی نمی‌توانند سند مالکیت معارضی را دریافت کنند که این اقدام دفاع از انفال و حقوق دولت را در پی دارد.

کد خبر 4654136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =