ضرورت تقویت و تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از قاچاق گندم

هشترود- معاون فرماندار هشترود بر ضرورت تقویت و تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از قاچاق گندم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر انبارته ظهر امروز یک شنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا این شهرستان خواستار تقویت و تشدید نظارت‌ها به منظور جلوگیری از احتمال هرگونه قاچاق گندم طی روزهای آتی شد.

وی با بیان اینکه قاچاق جزو عوامل اصلی در کاهش سرمایه‌گذاری مولد محسوب می‌شود اظهار داشت: همین مسئله منجر به برهم زده شدن تعادل و توازن اجتماعی کشور می‌شود به گونه‌ای که طبقه ثروتمند منفوری بازتولید شده که یک شبه صاحب ثروت‌های فراوانی می‌شوند که ارزش‌ها و باورهای آن‌ها در تعارض با هنجارهای عمومی جامعه است.

وی همچنین با اشاره به ناتو فرهنگی و جنگ نرمی که دشمن علیه کشور آغاز کرده است گفت: البته در مسئله قاچاق فرهنگ و ارزش‌های غربی از طریق رسانه‌ها به داخل کشور نفوذ می‌کند و منجر به وارد شدن آسیب‌های جدی خصوصاً به قشر جوان جامعه می‌شود.

وی فرهنگ‌سازی به منظور استفاده از تولیدات داخلی و کالاهای ایرانی را از جمله راهکارهایی دانست که جلوی قاچاق را خواهد گرفت.

انبارته ابراز داشت: در قاچاق کالا توازن مثبتی که به نفع کالای ایرانی به لحاظ عرضه و تقاضا در بازار می‌تواند وجود داشته باشد برهم می‌خورد چراکه عموماً قاچاقچیان کالا سراغ اجناسی می‌روند که به آن‌ها یارانه تعلق می‌گیرد و با خارج کردن آن از کشور ضربه سنگینی به اقتصاد و معیشت مردم و رشد و رونق تولید که مورد تاکید صریح رهبر معظم انقلاب است وارد می‌کنند.

وی در همین راستا خواست تا با تقویت و تشدید نظارت‌ها به خصوص در روزهای آتی که موعد خرید گندم از کشاورزان است از هدر رفت منابع و قاچاق گندم جلوگیری به عمل آورده شود.

کد خبر 4654167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =