ساخت ۲۰پردیس سینمایی در شهرهای پرجمعیت فاقد سینما

تربت حیدریه-معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور گفت: ساخت ۲۰پردیس سینمایی در شهرهای پرجمعیت فاقد سینما در کشور در دستور کار این نهاد قرار دارد.

به گزارش خبرنگارمهر، رمضانعلی حیدری صبح یکشنبه در جلسه ای با موضوع احداث سینما در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه اظهار کرد: برنامه ریزی ما در سال جاری برای ساخت ۲۰ پردیس سینمایی امید در ٢٠ شهر پر جمعیت فاقد سینما در ٢٠ استان کشور با مشارکت شهرداری‌ها است که خراسان رضوی و تربت حیدریه یکی از این پردیس هاست.

وی افزود: این طرح در شهرهای پرجمعیتی که در مراکز استان سینما ندارند و شهرداری‌ها آماده برای مشارکت در احداث سینما در پارک مرکزی شهر هستند اجرا خواهد شد و در هر استان یک شهر انتخاب می‌شود و ما تفاهم نامه استانی با اداره کل استان داشتیم و طی پیگیری‌های مسئولین استان از نظر ما تربت حیدریه ظرفیت احداث پردیس سینمایی را دارد و امیدواریم این طرح ارتقا دهنده نیازهای شهر و نیز ایجاد کننده یک هویت جدید برای شهر باشد و در این راستا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور ادامه داد: در حال حاضر ٢٥٠سالن سینما به وسیله بخش خصوصی دراستان های کشور در حال احداث است که بعضی از آنها ۳، ٥ و بعضی دیگر ٧ سالنه هستند که عموم این سرمایه گذاری ها توسط بخش خصوصی در فضای تجاری انجام می‌شود.

وی گفت: خراسان رضوی یکی از قطب‌های بزرگ سینمای کشور است و تمام ارکان‌های سینمای ایران به این استان توجه ویژه ای در حوزه تولید محتوا، توزیع و پخش نمایش فیلم دارند که این ظرفیتی برای این استان است.

حیدری بیان کرد: ما در عرصه توسعه فضاهای سینمایی کشور مسیرهای مشخصی را برای رفع کمبودها داریم که با برنامه ریزی های انجام شده یکی از مسیرها ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این راستا به ازای هر پرده سینما تا سقف ١٦٠میلیون تومان کمک هزینه تأمین صدا و نمایش توسط سازمان سینمایی تامین می شود.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاران فضای تجاری متوجه شده اند که اگر ترکیبی از نیازهای عمومی مردم را در فضای خودشان پپیش بینی کنند طبیعی است مراجعه کننده آن مجموعه بیشتر می‌شود و به نوعی کسب و کار رونق پیدا می‌کند و به پایداری آن فضا کمک می‌کند که یکی از جذابترین و پر مخاطب ترین موضوعات در مسیر فضای تجاری سینما است.

کد خبر 4654174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =