مدیران دولتی باید حامی و همراه بخش خصوصی وافراد سرمایه گذار باشند

سنندج - معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: مدیران ادارات و سازمانهای دولتی باید همراه و حامی بخش خصوصی و افراد سرمایه گذار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید شیرکوند بعد از ظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی اقتصاد مقاومتی که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: شرایط تحریم کنونی شرایطی استثنایی و متفاوت در تاریخ کشور است و شکل گیری ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در همین راستا شکل گرفت که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم.

وی با بیان اینکه در راستا تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اختیار تام و تمام از رهبر معظم انقلاب به مسئولان کشور داده شده, افزود: نگرانی که بیشتر مدیران اجرایی گرفتار آن هستند، اتهام زد و بند با سرمایه گذار بخش خصوصی بوده که در شرایط کنونی کشور بی اساس است و باید با جرات و شجاعت از بخش خصوصی حمایت کرد.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: در این زمینه به دنبال رهنمودهای پیچیده و خاص نیستیم و تنها باید در خصوص واگذاری ماموریت دستگاه های اجرایی به بخش خصوصی در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی هستیم.

شیرکوند یادآور شد: کوچک کردن دولت از اهدافی است که دنبال می شود و برخی شرکت‌های زیرمجموعه در دولت به دنبال خصوصی سازی و واگذاری آن هستند اما این واگذاری ها به معنای رهاسازی نیست.

وی در ادامه سخنان خود به برخی مواضع در قبال بانک‎ها اشاره کرد و بیان کرد: بانک‌ها بزرگترین متهم و مقصر کشور تلقی می شوند و همه امیدها و طلبکاری ها از این بخش است و علت این دیدگاه مسیر اشتباهی است که بانک ها در پیمودن راه های حمایت از سرمایه گذاران و بخش خصوصی بر می دارند.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: از کارگروه رفع موانع تولید و مدیران اجرایی توقع داریم پشت سرمایه گذار بایستند و گره های آنان را باز کنند و مدیران بانک‌ها هم با قدرت و قوت از آنان حمایت کنند.

شیرکوند با تاکید بر اینکه اقتصاد جنگی تکلیف و شوخی نیست، افزود: استانداری ها در کارگروه‌های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید همه موارد را بررسی، تصمیم گیری و اجرا کنند و خلاها را برای رفع موانع به مرکز منتقل کنند.

وی مرز را ظرفیت ارزشمند کردستان اعلام کرد و اظهار داشت: صادرات غیرنفتی از ضرورت‌های امروز برای تقویت توانمندی های داخلی، توسعه اقتصادی کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی است و انتظار داریم چالش ها و مشکلات مرز باشماق بررسی، نظام اداری آن تبیین و کاستی های آن برطرف شود.

کد خبر 4654248

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =