گردشگری حلال مورد توجه قرار گیرد/ توجه به تخصص در زمینه تولید

قم - استاندار قم گفت: گردشگری حلال یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در زمینه استاندارد باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام سرمست ظهر یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید استاندارد استان قم که در سالن همایش اداره کل استاندارد قم برگزار شد، بر اهمیت رعایت استاندارد تأکید کرد، افزود: در زمینه مفهوم استاندارد با قبض و بسط مواجه بوده‌ایم.

وی با اشاره به نعمت سلامتی و امنیت در آموزه‌های دینی، افزود: استاندارد از ایمنی آغاز شده و به سلامت متصل می‌شود و از کمیت آغاز شده و به کیفیت تسری می‌یابد.

استاندار قم با اشاره به توجه استاندارد به کیفیت کالا و خدمات افزود: ارزیابی‌های استاندارد علاوه بر کیفیت خدمات، شامل کیفیت کالا نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت‌ها امروزه به اعتبار رعایت استانداردها در سطح جهانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، افزود: دولت‌ها هر چه بیشتر استانداردها را رعایت کنند در سطح جهانی مقبولیت بیشتری می‌یابند.

سرمست در ادامه بیان کرد: گردشگری حلال یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در زمینه استاندارد باید مورد توجه قرار بگیرد.

استاندارد به یک سازمان فعال و کنشگر تبدیل شود

وی با بیان اینکه سهم اداره استاندارد در عملکرد مدیریت کلی استان مغفول و ناشناخته است، افزود: لازم است که سازمان استاندارد به یک سازمان فعال و کنشگر تبدیل شود.

استاندار قم با اشاره به نقش مؤثر استاندارد در استان قم، افزود: استاندارد می‌تواند در زمینه محصول، کالا و خدمات اطلاعات ارزشمندی را به سایر سازمان‌ها بدهند و تأثیر مثبتی در بهبود فرایند تصمیم گیری داشته باشد.

وی بیان کرد: لازم است اداره کل استاندارد قم برنامه تفصیلی برای دوره جدید مدیریتش به استانداری ارائه دهد.

سرمست با بیان اینکه در انتخاب مدیرکل استاندارد قم هیچ‌گونه اعمال سلیقه سیاسی وجود نداشته است، افزود: در زمینه مسائل اقتصادی و اجتماعی شاخص‌های مهمی از جمله تخصص، تجربه کاری و شناخت کافی به مسائل صنعت و تولید را در سطح استان قم مورد توجه قرار دادیم.

در این مراسم از تلاش‌های منصور فرزانه مدیرکل سابق استاندارد قم تقدیر و مجید آوری فرد به‌عنوان مدیرکل جدید اداره کل استاندارد استان قم معرفی شد.

کد خبر 4654305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =