ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های گردشگری در خراسان رضوی

مشهد-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ایجاد ۱۹ هزار فرصت شغلی با اجرای پروژه های سرمایه گذاری بخش گردشگری و صنایع دستی در استان پیش بینی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل مکرمی فر عصر یکشنبه در جلسه بررسی فرصت های سرمایه گذاری حوزه گردشگری در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: برای اجرای ۱۳۰ پروژه سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان به ۱,۶۱۶ میلیارد تومان سرمایه نیاز است.

وی افزود: ۱۹ هزار فرصت شغلی با اجرای این پروژه های سرمایه گذاری ایجاد خواهد شد که بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، ۵۰ درصد فرصت های شغلی در مناطق شهری و ۵۰ درصد هم در مناطق روستایی است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: اجرای پروژه های سرمایه گذاری در برخی از شهرستان ها نیازمند ایجاد زیرساخت است و اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، ۳۵ میلیارد تومان است که باید از محل بودجه های دولتی تامین شود.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۳۰ پروژه سرمایه گذاری تعریف شده، ۵۹ درصد کمتر از یک سال و ۲۰ درصد هم کمتر از دوسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین در ادامه جلسه استاندار خراسان رضوی گفت: معین های اقتصاد مقاومتی برای سرمایه گذاری در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمادگی دارند لذا باید جزئیات پروژه های تعریف شده در اختیار معین ها قرار گرفته و زمینه مشارکت آنها فراهم شود.

علی رضا رزم حسینی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید در اسرع وقت نسبت به صدور مجوزهای لازم اقدام و زمینه واگذاری پروژه های سرمایه گذاری تعریف شده به متقاضیان را فراهم کند.
 

کد خبر 4654531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =