گام دوم انقلاب وقت سوال علمی و کارشناسی است/مسئولان پاسخگو باشند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه گام دوم انقلاب وقت طرح سوال علمی و کارشناسی است، گفت: امروز مسئولان باید پاسخگوی دین، آرمان های انقلاب و قانون باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علیرضا عبادی یکشنبه شب در دیدار با جمعی از فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار داشت: زاویه فرهنگی انسان بر همه مسئولیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، نظامی، مدیریتی اشراف دارد چراکه ذاتاً خلقت انسان یک موجود فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه امروز در داخل کشور در یک جنگ خاص اقتصادی به سر می بریم و باید این مسئله را پشت سر بگذاریم، بیان کرد: اما همه این مسائل اقتصادی، اجتماعی، انواع و اقسام بازی‌های سیاسی، مشکلات سیاسی و بی هویت‌های سیاسی موجود در جامعه هر کدام خود یک نوع فرهنگ است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه آنچه در دنیا به عنوان مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، نظامی و مدیریتی می‌گذرد برخواسته از یک نوع فرهنگ است، افزود: اگر همه عقده‌ها باز و فریادها آزاد شود و آرمان‌های ۱۲۴ هزار پیغمبر، اسلام و ظهور عدل مطلق در صحنه جامعه محقق شود یعنی باید فرهنگ تغییر کند.

عبادی ادامه داد: این نه شانس و نه اقبال است بلکه سلسله علت و معلول بوده و وقتی حاصل خواهد شد که سبب‌های آن به وسیله من و شما به وجود آید.

وی با بیان اینکه سیستم نظام حکیمانه خلقت که بر اساس آن انسان‌ها آزمایش می‌شود به دلیل قدرت انتخاب انسان است، عنوان داشت: اگر به اندازه کمال در جهت رشد و کمال فرهنگی درست شویم کشور، شهر و جامعه نیز درست خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بعضی عوامانه نگاه می‌کنند و مسائل و مشکلات کشور را مطرح کرده و می گوینده ۴۰ سال از انقلاب را هدر داده ایم، گفت: اما اینها با همه تلخی اش نتیجه شیرین خواهند داد و دشمنان که با این گستاخی جلو آمده اند به همین دلیل شکست خواهند خورد.

عبادی با بیان اینکه بعد از این همه سرمایه گذاری ها، شهادت‌ها و هزینه‌هایی که برای انقلاب شده نباید دیگر بر اساس حزب و سلیقه رفتار کرد، بیان داشت: دوران‌های باد، نخوت و استبدادها مرعی و نامرئی سپری می‌شود و امروز باید پاسخگو باشیم.

وی با اشاره به تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، افزود: آموزش و پرورش که تنها نهادی است که سرمایه گذاری برای رشد انسان‌ها در آن مطرح بوده و باید پاسخگوی دستاورد خود باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: شاید چند سال قبل نمی‌توانستید چون با وعده و وعید و هنر صحبت همه را سر می‌دواندند اما اکنون به پایان کار نزدیک شده ایم و باید پاسخگو باشید

هیچ معروفی بالاتر از اجرای قانون نیست

عبادی با بیان اینکه همین سوال در منطقه و در جهان مطرح بوده و باید پاسخ دهند این‌هایی که با آن همه اعدعا و تمدن جلو آمده اند آخر آنچه شد؟، خطاب به فرهنگیان گفت: اکنون شما باید حرف بزنید و این حرف زدن باید بر اساس منطق و قانون باشد.

وی اضافه کرد: بنابراین آنچه را که سال‌ها قبل در سطح بین الملل، منطقه و کشور تصور می‌کردیم که مانع‌های بزرگی است که نمی‌تواند از آن رد شد، الان می‌فهمیم این موانع بهترین شرایط را برای ما فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه این همان است که رهبر معظم انقلاب به عنوان گام دوم در این مقطع مطرح کرد، بیان داشت: بنابراین اکنون وقت طرح سوال علمی و کارشناسی و ارائه پشنهاد برای راهگشایی در جامعه است.

عبادی با بیان اینکه کسانی که گذشته گوششان به این حرف‌ها بدهکار نبود الان به مانع برخورده و شنوا شده اند، عنوان داشت: گام دوم انقلاب وقت طرح این بحث‌های کاشناسانه و بدون غرض است.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات ۴۰ سال گذشته طوفانی بود و اکنون هوا در حال صاف شدن است، گفت: امروز مسئولان باید پاسخگوی آنچه منطق، دین و آرمان انقلاب و قانون است، باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی نظام استبدادی شاهنشاهی نیست که مردم هیچ کاره باشند بلکه اصل نظام و قانون ما مردم سالاری است، افزود: عنوان دولت در این نظام خدمت گذاری است و بنابراین باید به عنوان این جایگاه پاسخگو باشند.

عبادی با بیان اینکه قانون سلسله مراتب دارد و نباید به سلیقه من و شما باشد، بیان داشت: باید از فردا خود را مطابق با قانون تطبیق دهیم نه قانون را با خود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ معروفی بالاتر از اجرای قانون نیست، افزود: قانون ما شرع ماست و اگر به قوانین عمل شود فسادی نداریم.

همه مردم ایستادگی در برابر دشمن را می‌خواهند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز در جامعه یک نشاط و حرکت و امیدواری جدیدی را مشاهده می‌کنیم و بعد از تجربیات چهل ساله این در حال رشد است، تأکید کرد: باید این فرصت را غنیمت شمرده و با دلیل و منطق و برهان و استدلال از آن استفاده کرد.

عبادی با تأکید بر اینکه امروز همه مردم یک حرف را می‌زنند و همه اسلام و ایستادگی در برابر دشمن را می‌خواهند، افزود: اگر ما مسئولان بد عمل می‌کنیم، مقصر ما هستیم که جامعه را عاصی می‌کنیم.

وی اضافه کرد: جامعه بشری باید از ناحیه فرهنگ تغذیه شود و فردا و فرداها به این مسئله بستگی دارد.

کد خبر 4654581

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =