آذربایجان غربی ۵۵ لیتر بیشتر از استاندارد آب مصرف می کند

ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر هر خانوار در استان در طول شبانه روز ۵۵ لیتر بیشتر از استاندارد تعیین شده آب مصرف می کند.

رسول اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه میانگین مصرف آب برای هرخانوار استان ۱۹۰ لیتر در شبانه روز است اظهارداشت: این میزان ۵۵ لیتر بیشتر از استاندارد تعیین شده است که ضرورت صرفه جویی در مصرف آب با توجه به محدود بودن منابع ضروری است.

وی با بیان اینکه با مهاجرت روستاها به شهر و افزایش جمعیت شهرها میزان تقاضا برای مصرف آب نیز افزایش یافته است افزود: پتانسیل منابع آبی اکثر شهرها محدود است و مدیران آبرسانی شهرها برای پاسخگویی به این نیاز، برداشت آب از منابع تأمین آب را تا حداکثر ظرفیت افزایش داده و پس از عدم تکافوی منابع آبی، یافتن منابع جدید تأمین آب در دستور کار قرار می‌گیرد و در اکثر شهرها به دلیل محدودیت منابع آب، تأمین آب از حوزه‌های دیگر تأمین می‌شود.

اکبری با تاکید بر اینکه تمام تلاش مجموعه آب و فاضلاب استان ارائه خدمت به بهترین نحو است، افزود: در حوزه آب و فاضلاب و در بحث مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف برنامه ریزی های خوبی صورت پذیرفته تا بتوانیم با فرهنگ سازی مناسب مشترکین پر مصرف را به شرایط عادی برگردانیم.

وی جمعیت تحت پوشش شبکه توزیع آب در سطح استان را دو میلیون و ۶۴ هزار و ۷۴۵ نفر در ۳۸ شهر سطح اعلام و عنوان کرد: هم اکنون تعداد انشعابات آب به ۵۷۳ هزارو ۱۰۵ فقره با آحاد ۷۰۵ هزار و ۹۱۹ فقره رسیده است.

اکبری واگذاری ۲۴ هزار و ۲۴۰ فقره انشعاب آب با آحاد ۳۷ هزار و ۵۳۹ فقره در سطح استان، استاندارد سازی انشعابات آب به تعداد ۹ هزار و ۱۲ فقره، تعویض ۱۵ هزار و ۷۲۰ فقره کنتور خراب، توسعه شبکه توزیع آب بطول ۵۹.۶۳ کیلومتر، اصلاح شبکه توزیع آب بطول ۴۰/۶۸ کیلومتر، حفر و تجهیز ۸ حلقه چاه را از جمله اقدامات این شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی تعداد کل چاه‌های موجود را ۲۸۳ حلقه عنوان کرد و گفت: ۱۹۳ حلقه چاه در سطح استان در مدار بهره برداری قرار دارد و هم اکنون حجم کل مخازن موجود در استان ۳۹۹ هزار و ۳۳۰ متر مکعب و حجم مخازن در مدار بهره برداری ۳۶۳ هزار و هفتاد متر مکعب است.

اکبری با اشاره به فعالیت ۱۱ تصفیه خانه آب در سطح استان گفت: ۱۷ آزمایشگاه به طور مستمر بر کیفیت آب شرب موجود در شبکه توزیع آب شهری استان نظارت مستمر دارند که در این راستا اقدام مقتضی جهت اخذ گواهینامه بین المللی کیفیت ایزو ۱۷۰۲۵و ممیزی آزمایشگاه مرکزی آبفای آذربایجان غربی نیز صورت گرفته است.

کد خبر 4655646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =