کمبود بودجه ۴۵۰ میلیارد تومانی برای تغذیه دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در تأمین هزینه های جاری تغذیه دانشجویی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان کمبود بودجه داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان با حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، دیدار و گفتگو کرد.

مطیعی با تأکید به این مهم که صندوق رفاه دانشجویان تنها نهادی است که در وزارت علوم مستقیماً مسؤولیت رفاه دانشجویان را دارد، گفت: مأموریت اصلی صندوق در سه حوزه تغذیه، وام و سراهای دانشجویی است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان همراه با حفظ شأن کرامت انسانی آنان از رویکردهای اصلی صندوق است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: صندوق رفاه از محل اعتبارات عمومی، دریافتی از بودجه مصوب و از محل واریز اجاره بهای سراهای دانشجویی و درآمدها، دانشگاه‌ها را مساعدت می‌کند.

وی افزود: تاکید بر جنبه‌های اصلی زیست دانشجویی و ایجاد امید به زندگی بهتر در جامعه هدف از جهت گیری های اصلی صندوق است. لیکن محدودیت‌های منابع مالی صندوق در انجام شایسته مأموریت‌ها نیز از مشکلات ماست به گونه‌ای که در حال حاضر در حوزه تعمیر و تجهیز و بهبود کیفیت سراها و آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها حدود ۸۰۰ میلیارد تومان، در تأمین هزینه‌های جاری تغذیه دانشجویی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان و برای پوشش صد درصدی وام‌های دانشجویی با حدود ۷,۰۰۰ میلیارد تومان کمبود بودجه مواجه هستیم.

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: احساس مفید بودن در جامعه خیلی مهم است و صندوق رفاه نقش مهمی در کمک به جوانان، سرمایه گذاری‌های ماندگار، ارائه خدمات عاطفی و فیزیکی دارد.

وی در پایان دیدار با اشاره به سختی کار در حوزه‌ی صندوق رفاه، تصریح کرد: اگر چه نیازهای جامعه دانشجویی خیلی زیاد است لیکن نهاد نمایندگی رهبری در حوزه‌ی خیّران و نیز برای ارائه خدمت به دانشجویان اعلام آمادگی می‌کند.

کد خبر 4656177

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =