تدوین دو بسته حمایتی برای فعالان اقتصادی/تزریق نقدینگی به واحدها

بیرجند- رئیس اداره امور صنایع غیرفلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای تحقق سیاست های رونق تولید، دو بسته حمایتی از سوی وزارت برای فعالان اقتصادی تدوین و ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد نیک کار صبح چهارشنبه در کمیسیون صنعت، اصل ۴۴ و محیط کسب و کار اتاق بیرجند بیان کرد: در راستای تحقق سیاست های رونق تولید، دو بسته حمایتی از سوی وزارت تدوین و ارائه شده است.

وی با بیان اینکه بسته اول در راستای تامین نقدینگی و بسته دوم در راستای رفع موانع تولید است، گفت: تزریق نقدیگی در سه بخش شامل سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی واحدها انجام می شود.

رئیس اداره امور صنایع غیرفلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار کرد: تولید کنندگان بخش صنعت، بخش های صنعتی معادن و بخش های تولیدی اصناف برای بهره مندی از این بسته ها از طریق سامانه هماهنگ ثبت نام کنند.

نیک کار با بیان اینکه در راستای بسته دوم، اقداماتی در خصوص رفع موانع اداری و اجرایی واحدهای تولیدی برداشته می شود، افزود: در این بسته برای واحدهایی که طی سال گذشته برای دریافت تسهیلات با مشکل مواجه بوده اند، اختیارات و قوانینی گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه در راستای رونق تولید، مصرف را به قطعات داخلی هدایت می کنیم، اظهار کرد: همچنین در راستای این بسته مشکلات موجود بین شرکت های خدمت رسان اعم از برق و آب با واحدهای تولیدی رفع می شود.

نیک کار بیان کرد: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ هم اعتباراتی تحت عنوان این بسته ها پیش بینی شده که بتوانیم سهم خراسان جنوبی را جذب کنیم، سهمیه ای مازاد هم خواهیم داشت.

رئیس اداره امور صنایع غیرفلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری تلاش شده با تلفیق تسهیلات صندوق توسعه ملی و تسهیلات رونق تولید، سود تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی را پایین آوریم.

حمید رضا امینی، رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند در این جلسه با اشاره به نامگذاری شعار سال مبنی بر رونق تولید بیان کرد: با توجه به اهمیت شعار سال جاری، تمام دستگاه ها باید واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی را حمایت کنند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی در جنگ اقتصادی به سر می بریم، افزود: تولید کنندگان، تجار و فعالان اقتصادی سربازان صحنه نبر هستند که نیازمند حمایت، پشتیبانی، بنیه سازی و تقویت هستند.

کد خبر 4656692

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =