فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه پیام نور زنجان موردتوجه جدی است

زنجان-رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان گفت: فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور زنجان مورد توجه جدی بوده و برنامه ریزی علمی و عملیاتی برای توسعه این بخش در دست اجرا است.  

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدی ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح دبیرخانه فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه پیام نور کشور در محل دانشگاه پیام نور زنجان، با بیان اینکه دانشگاه پیام نور با برخورداری از ۹ واحد دانشگاهی وپنج هزار دانشجو دارای ظرفیت بالایی در زمینه توسعه علمی استان زنجان است، توجه به حوزه قرانی و فعالیت‌های فرهنگی را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: دانشگاه پیام نور زنجان در حوزه قران و عترت ظرفیت خوبی دارد و در گذشته به مدت ۲ سال دبیرخانه قران و عترت در کشور بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور طی سال گذشته در حوزه قرآنی و فرهنگی فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده است، تاکید کرد: با توجه به برای بهره‌مندی این استان از ابزارهای نوین آی. تی و الکترونیکی در سطح دانشجویان و اساتید و سایر مخاطبان قرآن، راه‌اندازی استارتاپ‌های قرآنی باید مورد توجه باشد.

محمدی با بیان اینکه سبقه مذهبی و فرهنگی استان زنجان به جهت پرورش مراجع دینی و بزرگان مذهبی و وجود مراکز مذهبی بر کسی پوشیده نیست، افزود: سال گذشته نهاد رهبری در دانشگاه پیام نور استان زنجان راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان به چهار اولویت مورد نیاز برای دبیرخانه فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه پیام نور کشور در زنجان اشاره کرد و گفت: راه اندازی سامانه مستقل قرآن و عترت کانون‌های فرهنگی قرآنی، برگزاری گردهمایی دبیران کانون‌های قرآنی در کشور، تدوین کتاب مدیریت رویدادهای قرانی دانشگاه پیام نور و برگزاری استارت آپ قرانی و ابزارهای نوین برای معرفی فعالیت‌های قرانی دانشگاه پیام نور از اهم اولویت‌هاست.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور استان زنجان گفت: تعامل بین نیروهای فرهنگی در استان زنجان باید رشد یافته و مفاهیم و آموزه‌های قرآنی در جامعه در رشد پیدا کند.

حجت الاسلام شامی افزود: استان زنجان از ظرفیت‌های خوبی برای توسعه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی برخوردار است و تاکنون نیز فعالیت‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

گفتنی است دبیر خانه فعالیت‌های قرآنی دبیرخانه فعالیت‌های قرآن و عترت سراسر کشور امروز (چهارشنبه)، ۱۲ تیر در دانشگاه پیام‌نور زنجان راه اندازی شد.

کد خبر 4656924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =