موازی‌کاری در حوزه اجتماعی یک درد مزمن است/تشکیل کمیته جوانان

زنجان-استاندار زنجان از موازی کاری در حوزه اجتماعی به عنوان یک درد مزمن یاد کرد و گفت: امروز زمانی است که مدیران باید خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی ظهر چهارشنبه در نشست با سازمان‌های مردم‌نهاد در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه شرایط امروز کشور، حاصل نقشه‌های ظالمانه‌ای است که علیه ملت ایران اسلامی کشیده شده است، افزود: جوانان باید این مهم را در ذهن داشته باشند که شرایط امروز به واسطه چه اقداماتی و چه کسانی به وجود آمده و در مورد مسائل روز جامعه تعمق و توجه بیشتری داشته باشند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تعامل و هم‌فکری بین مدیران و جوانان هستیم تا زمینه برای شنیده شدن حرف‌های دو گروه فراهم شود، ادامه داد: مهم‌ترین موضوع در برهه کنونی جامعه، خدمت صادقانه به مردم است و معتقدیم در این راه سمن‌ها می‌توانند نقش تاثیرگذاری داشته باشند که متاسفانه هم‌اکنون چنین شرایطی فراهم نشده است.

حقیقی با بیان اینکه انتظار ما از جوانان این است که از مدیران مطالبه‌گری کرده و به تبع این مطالبه‌گری، ما نیز از مدیران پاسخ بخواهیم، اظهار کرد: امروز زمانی است که مدیران باید خدمت صادقانه به مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و در این راستا سمن‌ها می‌توانند خود را در تصمیم‌سازی‌ها دخالت دهند اما متاسفانه برای رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه فاصله داریم.

استاندار زنجان در ادامه به لزوم تشکیل مکانی تحت عنوان اندیشکده سمن‌ها اشاره کرد و گفت: امروز سازمان‌های مردم‌نهاد باید به کمک مدیران در بخش‌های مختلف بیایند که لازمه تحقق چنین موضوعی، تشکیل مکانی به نام اندیشکده سازمان‌های مردم‌نهاد است و بی‌تردید با مدیرانی که در این ارتباط‌گیری خود را شرکت ندهند، مدارا نخواهیم کرد.

حقیقی از موازی‌کاری در حوزه اجتماعی به عنوان یک درد مزمن یاد کرد و افزود: انتظار ما از جوانان این است که اگر راه را اشتباه طی می‌کنیم، حتماً ما را توجه کنند تا به اشتباه خود پی ببریم؛ چرا که تشکیل مجمع مشورتی جوانان نیز در همین راستا و برای اولین‌بار در کشور صورت گرفت تا اعضای این مجمع فارغ از گرایش‌های سیاسی خود به ایده‌پردازی و در تصمیم‌سازی به مدیران کمک کنند.

استاندار زنجان، آموزش را به عنوان رکن اصلی در توانمندسازی سمن‌ها دانست و خاطرنشان کرد: زمان آن فرا رسیده است که کمیته‌ای مخصوص جوانان ایجاد شود.

کد خبر 4657018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =