شیوه نامه اجاره شبانه منازل مسکونی در کیش به گردشگران تدوین شد

کیش - مدیر نظارت بر خدمات و مراکز گردشگری منطقه آزاد کیش گفت: شیوه نامه اجاره شبانه منازل مسکونی در کیش به گردشگران تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ابراهیمی معینی در خصوص چگونگی فعالیت مالکان خانه‌های استیجاری شبانه گفت: با توجه به ماده ۵ قانون منطقه آزاد ضوابط و مقررات سازمان باید در اینگونه موارد لحاظ شود. همچنان که در شیوه نامه صدور مجوزها موضوع ماده ۱۱ قانون منطقه آزاد مطرح است به گونه‌ای که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی برای فعالیت در داخل منطقه باید مجوزهای لازم را از طریق سازمان دریافت کنند.

وی افزود: خارج از بحث مالکیت اگر شخصی قصد فعالیت در بخش اجاره خانه‌های شبانه دارد، در صورت نداشتن مجوز تخلف کرده است و با متخلفان برخور می‌شود.از این‌رو باید مجوزهای لازم را از سازمان دریافت کند.

ابراهیمی معینی تصریح کرد: در خصوص فعالیت‌های غیر مجاز در سایت‌ها نیز تا کنون ۱۱ سایت غیر مجاز شناسایی شده است و برای غیر فعال شدن در دستور کار قرار گرفته است.

ابراهیمی مقوله امنیت را مهم‌ترین بخش در صدور مجوزعنوان کردو گفت: باید تعداد واحدهای فعال در هر نقطه از جزیره اطلاع رسانی شود و برای واحدهای استیجاری در برج‌ها در راستای رعایت قوانین و ضوابط آپارتمان نشینی ارائه تاییدیه رضایت هیئت مدیره برج‌های مسکونی ضروری است.

ابراهیمی بااشاره به اطلاع رسانی شفاف معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش در سایت IKISH گفت: علاوه بر اینکه مسافران و گردشگران می‌توانند خدمات مطمئن را از طریق این سایت دریافت کنند، سیستم‌های امنیتی نیز در جریان تمامی فعالیت‌ها قرار می‌گیرند.

همچنین مهیار ابراهیمی طریق جانشین دادستان عمومی کیش با بیان اینکه در روند اجاره منازل شبانه باید حقوق مالکیت رعایت شود گفت: ایجاد تعامل بین ساکنین برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی در قالب تدوین منشور یا شیوه نامه‌های تعامل با ساکنان و توجه جدی به نقش نهادهای حاکمیتی بسیار حائز اهمیتی است.

وی افزود: پس از تدوین شیوه نامه، بستر سازی فرهنگی با احترام به حقوق افراد در جامعه برای رعایت شئونات اخلاقی مؤثر است.

در پایان نیز مقرر شد تا پیشنویس شیوه نامه چونگی اجاره شبانه منازل مسکونی تهیه شود و در اختیار مسئولان حاضر در جلسه قرار گیرد تا در صورت تأیید و تصویب اجرایی شود

کد خبر 4657299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =