مهمترین راه مبارزه بافساد شفافیت وتوسعه دولت الکترونیک است

قزوین- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت و روشنگری و توسعه دولت الکترونیک مهمترین راهکار مبارزه با فساد و تخلف در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای اداری استان قزوین ظهر چهارشنبه با حضور ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز فضای مجازی کشور، آیت الله عابدینی امام جمعه، زاهدی استاندار، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری برگزار شد.

داوود محمدی در این جلسه اظهارداشت: زنده نگهداشتن یاد شهدا رسالتی همگانی است تا از کسانی که موجب عزت و اقتدار کشور شدند قدردانی کنیم لذا از حضور مردم قزوین در تشییع دو شهید در قزوین تشکر می‌شود.

وی بیان کرد: نظام اسلامی دستاوردهای زیادی داشته اما گاهی سیاه نمایی می‌شود که منطقی نیست.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در حالی که در برخی حوزه‌ها تا ۷۰۰ برابر رژیم گذشته کار شده اما در انعکاس آن موفق عمل نکرده ایم.

محمدی تصریح کرد: در حوزه‌های فضای مجازی، قدرت راداری، فضای سایبری و امور دفاعی بسیار موفق بوده ایم و سقوط پهباد آمریکا از کارهای بزرگی است که توانستیم در مسافت ۶۰ هزار پایی ابزار
جاسوسی دشمن را منهدم کنیم و با این کار نگاه دنیا به ایران تغییر کرده است.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: در کسب و کار و اقتصاد چون به رهنمود رهبری کم توجه بودیم آسیب دیدیم و ضعیف بودیم که این حوزه نیز با مدیریت منطقی قابل رفع شدن است.

وی بیان کرد: امروز قدرت نرم نظام هم تقویت شده و با تقویت امور آموزشی می‌توانیم در این عرصه نیز تهدیدات را برطرف کنیم.

محمدی گفت: باید از ظرفیت بومی استفاده کنیم تا بی نیاز از دیگران شویم و اگر دولت الکترونیک با سرعت بیشتری محقق شود بسیاری از مشکلات و تخلفات کاهش می‌یابد.

وی اظهارداشت: مهمترین راه مقابله با فساد در کشور شفافیت و روشنگری است و این کار با کاهش ارتباط مردم با دستگاه‌ها و توسعه دولت الکترونیک محقق می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اگر لغزندگی‌ها را در جامعه از بین نبریم حتماً آسیب می‌بینیم و باید عزم مسئولان در مبارزه فساد و تخلف جدی و قاطع باشد.

وی اظهارداشت: اگر به سمت دولت الکترونیک برویم ریشه فساد و لغزش خشکانده می‌شود و در این راه استفاده از ظرفیت داخلی الزامی است.

محمدی بیان کرد: در عصر رسانه و ارتباطات باید به سمت بهره گیری از سیستم‌های روز آمد و الکترونیکی کردن امور استقبال کنیم تا رضایت مردم جلب شود.

کد خبر 4657303

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =