به آثار و برکات نماز در جامعه کمتر پرداخته شده است

زنجان-قائم مقام ستاد اقامه نماز با بیان اینکه باید به دنبال تبیین تاثیرات نماز باشیم، گفت: تحقق این امر مهم نیاز به برنامه ریزی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود مظفر شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ملزومات جامعه امروز، فرهنگ‌سازی موضوع نماز از سنین کودکی است، افزود: آنچه که مسلم است، این است که بحث آموزش و فرهنگ‌سازی نماز باید از سنین کودکی در افراد نهادینه شود؛ چرا که در غیر این صورت اثرگذاری لازم را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در بحث آموزش و فرهنگ‌سازی نماز، آنچه که نباید فراموش کنیم، موضوع تشویق در راستای ایجاد انگیزه است که می‌تواند در نسل امروز موثر باشد، تصریح کرد: بی‌تردید رفتاری که یک نمازگزار از خود نشان می‌دهد، می تواند در سایر افراد تاثیر گذاشته و افراد را به نماز خواندن تشویق و یا از نماز خواندن دور کند، به همین خاطر این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

مظفر با تاکید بر اینکه هدف ستاد اقامه نماز در برهه کنونی، اقامه نماز است، نه نماز خواندن، ادامه داد: وقتی صحبت از اقامه نماز می‌کنیم، این بدان معنی است که به دنبال تاثیرگزاری این کار و عمل در افراد و جامعه هستیم، به همین خاطر اعتقاد راسخ به این مهم داریم که امروز باید بیش از پیش نسبت به آثار و برکات نماز توجه کرده و آن را تبیین کنیم.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز در ادامه با تاکید بر اینکه امروز باید بیش از پیش به موضوع اقامه نماز در اول وقت پرداخته و اجازه ندهیم موضوع نماز به سمت تضییع و کاهلی این فریضه الهی برود، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که امروز می‌توان در مورد نماز انجام داد، این است که اهتمام بیشتر و جدی‌تری به این فریضه الهی در ادارات و به‌ویژه توسط مدیران به این موضوع شود.

مظفر با توصیه به رسانه ملی در خصوص تولید آثار فاخر در حوزه نماز، خاطرنشان کرد: بی‌شک رسانه ملی نقش ارزنده و به‌سزایی در تشویق مردم به این فریضه الهی داشته و می‌توان با شناسایی الگوهای برتر در این زمینه، نسبت به اهتمام به این موضوع گام‌های موثری برداشت.

کد خبر 4657528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =