هنوز برخی کوچه‌های اهر در طول ۵۰ سال آسفالت به خود ندیده‌اند

اهر- نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه شهرداری اهر به زیباسازی شهری تاکید کرد و گفت: هنوز برخی کوچه‌های اهر در طول ۵۰ سال آسفالت به خود ندیده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیت‌الله عبدالهی شامگاه امروز چهارشنبه در جلسه شورای اسلامی شهر اهر با تاکید بر حفظ اتحاد و انسجام مجموعه مدیریت امور شهری اظهار کرد: شاید در زمانی که از نظر منابع مالی محدودیت‌هایی داریم ولی دلیل نمی‌شود تا دست روی دست بگذاریم بلکه مدیریت در شرایطی که محدودیت وجود دارد به کار می‌آید.

عبدالهی، بر لزوم توجه شورا و شهرداری به خواسته‌ها و مطالبات شهروندان اهری تاکید کرد و گفت: با شرایط فعلی که بر شورا و شهرداری اهر حاکم است نمی‌توان با شهروندان روبرو شد چراکه هنوز مطالبات و درخواست‌های مردم از شورا و شهرداری محقق نشده است.

این نماینده مجلس ابراز داشت: درگیری و اختلاف بین اعضای شورا و شهردار اهر نه تنها به نفع شهر نیست بلکه این اختلافات برای شهر و شهروندان زیان‌بار خواهد بود و اگر از عملکرد شهردار راضی نیستید در نشست مشترک اختلافات را حل و برای رفاه شهروندان تلاش کنید.

عبدالهی بیان کرد: امروز عمده انتظارات شهروندان از شورا و شهرداری، آسفالت کوچه‌ها و معابر است که البته شاید خواسته بزرگی هم نباشد ولی باید در هر حال انتقاد شهروندان را به جان خرید.

نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: شورا و شهردار اهر با توجه به درخواست مردم، اولویت کاری خود را به زیباسازی سیمای شهر و آسفالت‌ریزی کوچه‌ها و معابر عمومی شهر مختص کنند اما سایر حوزه‌ها را نیز فراموش نکنند.

وی در ادامه بر لزوم جذب سرمایه‌گذار و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری اهر تاکید کرد و گفت: از شهردار بخواهید تا قوی‌ترین نیروهای خود را در بخش درآمد و سرمایه‌گذاری بگمارد و با همراهی همدیگر درآمدی پایدار برای شهرداری اهر ایجاد کنید.

شهرداری اهر به آسفالت نزدیک به ۵۰ کوچه تعهد دارد

میرجلال‌الدین موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر اهر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه عمدتاً درخواست شهروندان اهری از مجموعه شهرداری و شورا، آسفالت است اظهار کرد: تامین قیر جهت آسفالت در شرایط فعلی سخت‌تر شده است و از طرفی از پیگیری‌های نماینده اهر و هریس برای تخصیص ۱۵۰ تن قیر لازم به قدردانی می‌دانم.

وی افزود: در راستای طرح بازآفرینی شهری، استانداری آذربایجان شرقی برای پروژه‌های منطقه چلب‌وردی ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده که این‌هم از نتایج پیگیری نماینده مجلس است.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر با ذکر اینکه شهرداری اهر به آسفالت نزدیک به ۵۰ کوچه تعهد دارد، ادامه داد: به مراجعه‌کنندگان و شهروندان همیشه توضیح داده‌ایم که از زمان افزایش جمعیت شهری اهر به بیش از ۱۰۰ هزار نفر، شهرداری اهر از دریافت خدمات دولتی محروم شده است از این‌رو برای عمل به تعهدات شهرداری اهر در قبال آسفالت کوچه‌ها حداقل به ۲۰۰ تن قیر نیازمندیم.

موسوی اضافه کرد: اهالی کوچه‌هایی که شهرداری برای آسفالت تعهد دارد هزینه خودیاری را پرداخت کرده‌اند که برخی از آنها زمان واریز خودیاری‌هایشان به سال‌های گذشته بازمی‌گردد و اگر انتقادی هم می‌کنند حق با شهروندان است.

وی در ادامه خطاب به نماینده مردم اهر و هریس گفت: همان‌طور که تاکنون نسبت به شهرداری و شورا عنایت داشته‌اید کمک کنید تا ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن قیر تامین و کوچه‌های فوق‌الذکر را آسفالت کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر تصریح کرد: در تجهیزات آتش‌نشانی‌ها و ماشین‌آلات شهرداری اهر مشکلات و کمبودهایی داریم که نیاز است با حمایت و پیگیری نماینده اهر و هریس بتوانیم از دولت امکانات و خدمات دریافت کنیم.

موسوی در واکنش به اظهارات ابوالفضل بابایی گفت: انصاف را در سخنان‌مان در نظر بگیریم، کاری ندارم تاکنون چند مصوبه به شهردار داده‌ایم، ولی تمامی مصوبه عمرانی بوده‌اند؟ اصلاً فرض کنیم کمال امید شهردار نبود باز این حرف‌ها می‌زدیم؟

وی در ادامه به سخنان بهبود جعفری واکنش نشان داد و افزود: وقتی شهرداری بودجه‌ای برای پروژه در نظر می‌گیرد اعتبار آن را به پروژه دیگری اختصاص دهد از نظر قانونی تخلف محسوب می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اهر گفت: از وزارت کشور نامه دریافت کرده‌ایم که دلیل رکود در شورای شهر اهر را جویا شده است و وقتی از شهردار جویا می‌شویم می‌گویند من به شورا نامه نوشته‌ام که هنوز بی‌پاسخ است، آتش اختلافات شورا دامن‌گیر همه‌مان می‌شود.

موسوی خاطرنشان کرد: چرا انصاف را رعایت نمی‌کنید؟ کارشکنی از داخل مجموعه شورای شهر ناشی می‌شود.

کد خبر 4657541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =