شورای شهر اهر در ابتدایی‌ترین امور عاجز مانده است

اهر- سخنگوی شورای اسلامی شهر اهر بابیان اینکه این شورا در ابتدایی‌ترین امور عاجز مانده است، گفت: تاکنون نتوانسته‌ایم رضایت مردم را جلب کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، راضیه عباسی‌معروفان شامگاه امروز چهارشنبه در جلسه شورای شهر اهر اظهار داشت: بزرگ‌ترین نقطه ضعف شورا این است که با نماینده مجلس جلساتی برگزار نکرده و هماهنگ هم نبوده است، اصولاً می‌بایست در امور شهری از شما کمک می‌گرفتیم و با توجه به سوابق قبلی بنده که عضو شورا بوده‌ام می‌گویم شورای خوبی نیستیم، چه زمانی به شما مراجعه کردیم تا برای پیگیری مسائل شهر به فلان وزارتخانه برویم که شما جواب مثبت ندهید.

وی افزود: شورای شهر اهر در حال حاضر حالت وارونه‌گی داشته و از شهردار جدا شده است، در دوره پیشین که بنده عضو شورا بودم شهردار در اکثر جلسات حضور می‌یافت دلیل آن هم این بود که ما دعوت می‌کردیم تا برای رفع مشکلات شهر همفکری کنیم اما اکنون بعد از انتخاب شهردار، هر کس به کار خود مشغول است.

عضو شورای اسلامی شهر اهر ادامه داد: اگر من شورا، شهردار انتخاب کرده‌ام باید او را دعوت کرده و در مورد عملکردش سوال کنیم و اگر امور به خوبی پیش نمی‌رود علت محقق نشدن برنامه‌ها و اقدامات را جویا شویم و اگر راضی نبودیم برکنارش کنیم.

عباسی‌معروفان با تاکید بر اینکه متاسفانه نه تنها نتوانسته‌ایم رضایت مردم را جلب کنیم بلکه حتی آبروی خودمان را هم برده‌ایم، گفت: کمال امید مدیری غیربومی است و اگر دو شهروند او را می‌بینند، ۹۸ نفر هم بنده را می‌بینند و انتقادات را به ما می‌گویند در حالی که من در زمان انتخاب شهردار می‌گفتم چون وضعیت شهرداری خوب نیست باید فردی توانمند و مدیر را انتخاب کنیم تا وضعیت شهرداری را سر و سامان دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در زمان انتخاب شهردار، دوستان‌مان گفتند الگو، معیار و ملاکی برای انتخاب شهردار نداریم و کسانی که به صورت شخصی شهردار انتخاب کردند اکنون می‌گویند او را نمی‌خواهند، البته معتقدم باید شهردار را فرابخوانیم و بگوییم این‌ها از شما می‌خواهیم آن هم بدون تعارف! هرچند باید شهردار به شورا گزارش عملکرد فصلی، سالانه و مالی می‌داد که آن هم وظیفه قانونی اوست.

عضو شورای اسلامی شهر اهر اضافه کرد: شهردار باید روزانه شهر را کوچه به کوچه بگردد و چاله‌هایی که برای مردم مشکل ایجاد می‌کند را تجربه کند، بیش از یک‌سال است در رابطه با لکه‌گیری پارک‌ها به شهردار تذکر داده‌ایم که تاکنون اقدامی نکرده‌اند و کارکنان شهرداری نیز می‌بینند شورا نمی‌تواند خود را مدیریت کند حرف شنوی ندارند.

عباسی‌معروفان با ذکر این‌که تنش در شورای شهر به قدری بود که شهردار خود را ملزم نمی‌دانست به تذکرات شورا پاسخ دهد، گفت: در بحث مسیرگشایی همکاران‌مان کارهای بچه‌گانه می‌کنند و می‌گویند چندین پرونده وجود دارد و آقای رئیس شورا هم در مسیرگشایی زمین دارد باید ابتدا با شهرداری به توافق برسد بعداً مصوبه مسیرگشایی را تعین تکلیف کنیم، آیا این موضوع و مسائل مطرح شده منطقی است؟

وی بیان داشت: مثلاً از یکصد ملک، ۹۹ مالک برای مسیرگشایی با شهرداری توافق کرده‌اند آیا ضروری است به خاطر اینکه یک نفر مالکان با شهرداری توافق نکرده کل پروژه را تعطیل کنیم؟ چرا باید به خاطر لج‌بازی مصوبه ندهیم و هر بار بهانه‌تراشی کنیم، آیا دوستان نمی‌دانند قبل از شهردار، آبروی خودمان در بین شهروندان می‌رود؟ این‌که بگوییم شهردار کار نمی‌کند اصلاً عقلانی نیست چون مردم قبول نمی‌کنند و بعضاً می‌گویند شما شهردار را انتخاب کرده‌اید!

عضو شورای اسلامی شهر اهر افزود: شرایط حاکم به گونه‌ای است که ۹۹ درصد تمایل به استعفاء دارم، این شورایی نیست که ما به دنبال آن بودیم هر روز که نمی‌شود به شهردار تذکر داد، سوالم از تذکر دهندگان این است که آیا با تذکر دادن خلاقیت شهردار افزایش می‌یابد؟ در همه شهرها به دنبال مسیرگشایی و درآمدزایی برای شهرداری هستند ولی ما دست روی دست گذاشته‌ایم.

عباسی‌معروفان تاکید کرد: بعضاً برخی از شهروندان از بنده انتقاد می‌کنند که می‌خواهند شهردار را برکنار کنند اما من اجازه نمی‌دهم، این در حالی است که دوستان منتقد ما چرا شفاف نمی‌گویند گزینه بعدی‌شان پس از برکناری شهردار فعلی کیست؟ شفاف بگویید اگر گزینه‌ای دارید و آن موقع اگر گزینه‌ای اصلح‌تر دارید اعلام کنید تا از شهردار بخواهیم استعفاء دهد.

وی بابیان اینکه بیش از ۹۰ درصد مردم اهر از عملکردهای شورا و مجموعه شهرداری اهر ناراضی هستند، خاطرنشان کرد: دوستان بگویند تاکنون تا چه برای جذب سرمایه‌گذار و ایجاد محل درآمد پایدار شهرداری اهر تلاش کرده‌ایم، آیا واقعاً اقدامی کرده‌ایم؟

عضو شورای اسلامی شهر اهر در واکنش به اظهارات ابوالفضل بابایی گفت: منصفانه باید نگاه کنیم کمال امید در شهرداری اهر توانسته از ریخت و پاش‌ها جلوگیری کند و تا اندازه‌ای منضبط و قانون‌مند است، فرض کنیم شهردار را برکنار کردیم چه کسی را داریم تا به عنوان شهردار انتخاب کنیم؟ اگر فردی را انتخاب کنیم که مرتکب تخلف شد آبروی‌مان می‌رود.

عباسی‌معروفان در واکنش به اظهارات بهبود جعفری در خصوص این‌که چشم بسته از عملکرد شهردار دفاع نکنیم گفت: ما چشم بسته دفاع نمی‌کنیم بلکه شما بودید که چشم بسته شهردار انتخاب کردید!

برای دریافت گزارش از شهردار اهر ما را متهم به سیاسی‌کاری می‌کنند

بهبود سعادتی، عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهر در ادامه این جلسه اظهار داشت: متاسفانه مشکلات شهر بسیار زیاد است و علی‌رغم این مشکلات هرگاه به شهردار راهکارهایی نشان داده‌ایم هیچ اقدامی نکرده‌اند، برای آسفالت‌ریزی، مسیرگشایی و … مصوبه داده‌ایم ولی با کمال تاسف هیچیک از مصوبات شورا عملی نشده است.

وی با اشاره به اینکه ما به عنوان عضوی از شورای شهر هنوز نمی‌دانیم ماشین‌آلات و نیروی انسانی شهرداری اهر کجاست؟ گفت: هرگاه از شهردار خواسته‌ایم تا میزان بدهی و طلب شهرداری اهر را به صورت کتبی اعلام کند ما را متهم به سیاسی‌کاری کرده‌اند و حتی تخریب هم می‌کنند که با به حال نتوانسته‌ایم نتیجه‌ای بگیریم.

عضو شورای اسلامی شهر اهر گفت: تذکر و طرح سوال از شهردار حق قانونی اعضای شورای شهر است ولی با این وجود هنوز گزارشی از شهردار در رابطه با وضعیت شهرداری نتوانسته‌ایم دریافت کنیم و اگر شرایط فعلی ادامه یابد فعالیت در شورا مفهومی ندارد.

اگر گزینه‌ای اصلح‌تر از شهردار فعلی داریم بی‌درنگ معرفی کنیم

اصغر فتح‌زاده، عضوی دیگر از شورای اسلامی شهر اهر در این جلسه با اشاره به شکل‌گیری اختلاف میان اعضای شورای شهر اهر اظهار کرد: چهار نفر از اعضای شورا معتقدند عملکرد شهردار رضایت‌بخش نیست و باید تغییر کند و سه نفر دیگر از اعضا می‌گویند شهردار بماند و بنده معتقدم شهردار باید بماند.

وی افزود: دو سال است که شهردار انتخاب کرده‌ایم و شهرداری اهر نسبتاً از لحاظ مالی و کاری به ثبات رسیده است و از طرفی هم شرایط انتخاب شهردار برای شهرهایی همچون اهر سخت‌تر شده است.

عضو شورای اسلامی شهر اهر ادامه داد: همواره به همکارانم گفته‌ایم اگر شهردار را به خاطر اینکه از عملکرد او راضی نیستیم برکنار کنیم و شهرداری را به سرپرست بسپاریم به نفع شهر خواهد بود یا خیر؟ اگر توجه کنیم در دوره‌های سرپرستی بر بدهی شهرداری افزوده شده است.

فتح‌زاده گفت: اگر می‌توانیم شهرداری توانمندتر و قوی‌تر از شهردار فعلی پیدا کنیم توصیه می‌کنم برکناری شهردار را به فردا موکول نکنیم ولی اگر قرار است امید شهردار بماند مصوبه در اختیارش بگذاریم و همچون گذشته حمایت‌اش کنیم.

وی بابیان اینکه شاید مردم ندانند ولی ما که می‌دانیم درآمد شهرداری اهر کاهش یافته است، ابراز داشت: اثرات اختلافات میان شورا به خودمان بازمی‌گردد و هر اقدامی که امروز انجام می‌دهیم نتیجه آن در شهر دیده خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر اهر با تاکید بر اینکه بنده تنهاترین فردی بودم که به شهرداری کمال امید رای منفی دادم، گفت: اگر عاقلانه فکر کنیم اولین نفری که می‌بایست منتقد شهردار اهر باشد من می‌بودم اما بنده برای مخالفت با شهردار معیارهایی دارم و معتقدم نباید عجولانه تصمیم گرفت و اگر گزینه‌ای اصلح‌تر از شهردار فعلی داریم بی‌درنگ معرفی کنیم بنده هم از شهردار آن موقع می‌خواهم استعفاء دهد اما نباید زمینه را فراهم کنیم تا چاله بیرون آمده و به درون چاه بیفتیم که آن موقع انتقادات و فشارها مضاعف می‌شود.

کد خبر 4657542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =