توهین به عکاسان در کنگره مشاهیر/پای اطلاع رسانی کردستان می لنگد

سنندج – هر چند که برگزاری کنگره مشاهیر کرد در سنندج یک رویداد مهم بود ولی گویا تنها دستاورد آن برای اهالی رسانه به ویژه عکاسان توهین و اخراج از محل برگزاری این برنامه مهم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، از همان دقایق اولیه ورود مهمانان کنگره گرفته تا آغاز مراسم افتتاحیه و آخرین دقایق مراسم اختتامیه پر از حاشیه‌های رنگارنگ و البته تلخ بود که نشان داد پشت برگزاری کنگره‌ای با این نام که از سال قبل برنامه‌های هماهنگی آن کلید خورده بود، یک تیم حرفه‌ای قرار نداشت.

بی برنامه گی، شلوغی بیش از حد سالن، دعوت از افرادی که در بین اهالی فرهنگ و هنر کردستان جایی نداشتند، ابتدایی بودن دکور در حد یک مراسم محلی، زیبا نبودن مکان برگزاری کنگره‌ای با این عظمت، آشفتگی مسئولان برگزار کننده، غیبت و قهر تعدادی از مشاهیر دعوت شده به کنگره و البته مهمتر از همه اینها توهین و کتک خوردن عکاسان خبری کردستانی بیش از همه چیز به چشم می‌خورد.

اوج بی احترامی به خبرنگاران و عکاسان خبری کردستانی زمانی رقم خورد که از ورود آنها به سالن برگزاری اختتامیه کنگره جلوگیری شد که پس از کش و قوس‌ها و رایزنی‌های بسیاری موفق شدند عوامل اجرایی کنگره را متقاعد کنند که حضور آنها در محل کنگره برای پوشش خبری و تصویری لازم است.

پس از ورود متأسفانه باز هم در ورودی سالن عکاسان خبری با برخوردهای بد، توهین و حتی کتک خوردن مواجه شدند که همین امر باعث شد تمامی عکاسان خبری از این اتفاق دلخور شده و سالن را ترک کنند و هیچ گزارش تصویری از اختتامیه این کنگره منتشر نشود.

امیدواریم روزی برسد که نگاه مسئولان تغییر کرده و خبرنگاران محلی را بخوبی ارج گذارند.

بار دیگر داستان اطلاع رسانی در کردستان و نوع برخورد با اهالی خبر و رسانه نشان داد که این اوضاع در استان سرو سامانی ندارد.

حال انتظار اصلی از خانه مطبوعات کردستان به عنوان تنها نهاد صنفی حوزه رسانه است که با هماهنگی بهتر و با درس گرفتن از این رفتار به دور از شأن مسئولان، یک بار برای همیشه با این معضل برخورد کند.

کد خبر 4657599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =