تحریم از لحاظ نقض حقوق بشر کمتر از جنگ نیست

علیرضا شیخ عطار در نشست حقوق بشر آمریکایی گفت: تبعات فاجعه آمیز تحریم اصلاً کمتر از جنگ ناقض حقوق بشر نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیر کل مجمع جهانی صلح روز چهارشنبه در نشست حقوق بشر آمریکایی؛ تروریسم و تحریم، با اشاره به سکوت آمریکا در قبال جنایت عربستان سعودی در یمن گفت: حقوق بشر آمریکایی خریدنی است.

داود عامری افزود: آمریکایی‌ها در شرایطی خود را کلانتر دنیا می‌دانند و دیگر کشورها را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند که این کشور به خاطر بهره مندی از پول‌های نفتی عربستان، در قبال جنایات این کشور سکوت می‌کند.

علیرضا شیخ عطاردیپلمات کهنه کار ایرانی نیز در این نشست گفت: تبعات فاجعه آمیز تحریم اصلاً کمتر از جنگ ناقض حقوق بشر نیست.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تلاش برای براندازی حکومت‌ها از طریق تحریم بدترین رویکرد در روابط بین الملل است که حق توسعه، حق مالکیت و حق حیات را که حقوق طبیعی بشر هستند را نقض می‌کند.

براساس این گزارش جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی و علمی ایرانی، امروز چهارشنبه در نشستی تخصصی گفتمان «حقوق بشر آمریکایی» و وجوه مختلف آن را بررسی کردند.

حقوق بشر آمریکایی و جهان آینده، تروریسم و حقوق بشرآمریکایی، تحریم و حقوق بشر آمریکایی، مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان، سقوط هواپیمای مسافربری ایران و حقوق بشر آمریکایی از جمله مواردی بودند که در این نشست بررسی می‌شود.

این نشست تخصصی با همکاری مجمع جهانی صلح اسلامی، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد.

محسن پاک آئین معاون مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی نیز گفت: حقوق بشر آمریکایی، جنگ، تحریم و شکنجه را اگر در خدمت منافع این کشور باشد مشروع می‌داند.

وی افزود: موازین ستیزی یکی از ابعاد حقوق بشر آمریکایی است حتی اگر خود آنها این موازین بین المللی را تعریف کرده باشند.

محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: تحریم‌های آمریکا ناقض حق کشورها برای توسعه اقتصادی است و مصداق بارز تروریسم اقتصادی است.

وی افزود: بر اساس بند ۴ کمیسیون حقوق بشر ملل متحد، مسدود کردن دارایی‌های دیگر کشورها جرم است.

وی افزود: تحریم‌های آمریکا اخلال در تجارت جهانی است و حتی اقتصاد دیگر کشورها را هم تحت تأثیر قرار داده است.

کد خبر 4657685

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =