ضرورت حل معضل تغییر عناوین شغلی در شهرداری‌های لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر ضرورت حل معضل تغییر عناوین شغلی در شهرداری‌های این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب پیش از ظهر پنج شنبه در نشست هم اندیشی دیوان عدالت اداری و سازمان تامین اجتماعی در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مجموعه نظام حفظ و صیانت از صندوق های بیمه ای است، اظهار داشت: این موضوع یکی از ضرورت هایی بوده که همواره مورد تاکید وزیر کار و مجموعه مدیران این وزارتخانه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تنظیم روابط کار، احقاق حقوق کارگر و کارفرما، حفظ بنگاههای اقتصادی و… در اولویت های کاری وزارت کار است، عنوان کرد: با اقدامات هئیت های تشخیص و حل اختلاف، نمایندگان کارگر و کارفرما و دولت سیاست ما حل دعاوی به شکل سازشی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تصریح کرد: نتیجه این امر نیز تحقق بیش از ۵۰ درصد آرای هئیت های تشخیص و حل اختلاف استان به شکل سازشی و تفاهمی است.

آشتاب با تاکید بر اینکه این همان نگاه صیانت از صندوق تامین اجتماعی است، عنوان کرد: با تعامل صورت گرفته به درک مشترکی از شرایط اقتصادی امروز در استان رسیده ایم و با توجه به جنگ اقتصادی، باید شرایط را به شکلی فراهم کنیم که کمترین هزینه را برای نظام داشته باشیم و اقدامات منجر به ایجاد اشتغال، پایداری اشتغال و حفظ بنگاههای اقتصادی شود.

وی با اشاره به موضوع تغییر عناوین شغلی به خصوص در شهرداری های استان، بیان داشت: در احکام شغلی که بررسی می کردیم و رای بر اساس آن صادر می شد حکم فرد خدماتی بود اما مدیر یک مجموعه بود، در مشاغل سخت و زیان آور ما مصادیق فراوانی در این رابطه داشته ایم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین با اشاره به اینکه در پروژه های عمرانی این مشکل را داریم که آیا برای افراد بیمه بیکاری اختصاص پیدا کند، یا نکند، افزود: البته خیلی جاها بر اساس رای دیوان این کار را انجام می دهیم.

کد خبر 4657932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =