ایستگاه راه آهن همدان بارعایت استانداردها به داخل شهرمنتقل می شود

همدان - استاندار همدان بابیان اینکه همدان کانون راه آهن غرب کشور شده است، گفت: ایستگاه راه آهن همدان با رعایت استانداردها به داخل شهر منتقل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان با اشاره به توزیع اعتبارات امسال استان همدان گفت: ۸۵ درصد بودجه در مرکز متمرکز است و مدیران باید طرح و برنامه به مرکز ارائه و از این اعتبارات بیشتر از امروز دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه هر هفته وزیر و مسئولی در همدان حاضر می شود که این اتفاق یک فرصت برای همدان است، گفت: استان همدان یک کارگاه تلاش و مجاهدت و حاصل پیگیری و همکاری مدیران و مجمع نمایندگان استان همدان است

همدان کانون راه آهن غرب کشور شده است

شاهرخی با بیان اینکه همدان کانون راه آهن غرب کشور شده است، گفت: اقدامی که این هفته با پیگیری‌ها صورت گرفت منجر به آن شد که ایستگاه راه آهن با رعایت استانداردها به داخل شهر منتقل شود.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در تمام شهرستان‌های استان همدان راه‌های مواصلاتی ایجاد شده و در تمام شهرستان‌ها پروژه‌های مهمی در حال انجام است، گفت: در روستای ملوسان مسیری معین شده که راه‌آهن کرمانشاه وارد شهرستان نهاوند شود.

بیمارستان تویسرکان ابتدای مهر ماه امسال افتتاح می شود

استاندار همدان با تاکید بر اینکه همدان در بهداشت و درمان نیز قطب غرب کشور است و کارهای بزرگی انجام شده و در حال انجام است، اضافه کرد: بیمارستان تویسرکان ابتدای مهر ماه امسال افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در استان همدان بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری قطعی شده است، اضافه کرد: ۳۲۸ میلیارد تومان به عنوان اعتبارات هزینه‌ای بین دستگاه‌ها توزیع می‌شود.

شاهرخی همچنین با تاکید بر اینکه در پایان برنامه ششم توسعه باید نرخ بیکاری در استان همدان به ۷ درصد برسد، اضافه کرد: ملاک حرکت برای رسیدن به این هدف برنامه ۳ ساله است و فرمانداران باید در این زمینه حق شهرستان خود را از مدیران استان مطالبه کنند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه مدیران باید از فرصت خوب رسانه‌های استان در راستای ارائه عملکرد اقدامات انجام شده استفاده کنند، گفت: اصحاب رسانه استان همدان دغدغه توسعه دارند.

لزوم استفاده از ظرفیت رسانه‌ها

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کرد گفت: رسانه‌ها از اهرم‌ها و نعمت‌های بزرگی هستند که دستگاه‌ها را برای رسیدن به هدف کمک خواهند کرد.

شاهرخی همچنین به بازسازی مناطق سیل زده نیز اشاره کرد و گفت: بازسازی مناطق سیل زده استان همدان آغاز شده و ۸۲ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به استان همدان اختصاص یافته و دولت برغم مشکلات این اعتبارات را پیگیری می‌کند

استاندار همدان با بیان اینکه در استان پروژه‌های نیمه تمام بسیاری داریم و باید تلاش کنیم آنها که نزدیک به پایان است، تکمیل و تا جایی که می‌توانیم پروژه‌های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کنیم، گفت: فرمانداران از آغاز پروژه‌های جدید خودداری کنند.

کد خبر 4657972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =