۲ محموله پرنده قاچاق در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ۲ محموله پرنده قاچاق در شهرستان های زاهدان و زابل کشف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان اظهار داشت: تنوع زیستی یکی از حساس ترین سرمایه‌های طبیعی هر کشور است که در برگیرنده بسیاری از نیازهای ما مانند غذا، پوشاک و غیره است، از این رو رسالت ما بعنوان شهروندان این کره خاکی در این بخش ایجاب می‌کند که با دقت نظر بیشتر به پیرامون خود توجه کرده و از تخریب زیستگاه‌ها و تهدید تنوع زیستی منطقه جلوگیری کنیم.

وی افزود: تنوع زیستی در سرتاسر جهان با تهدیدات بسیاری روبه رو است و به استناد تحقیقات علمی انجام شده در سراسر جهان، یکی از مهمترین خطرات پیش روی تنوع زیستی بومی هر منطقه، هجوم بیولوژیک ناشی از معرفی گونه‌های مهاجم غیربومی به آن منطقه است که حذف یک گونه از یک منطقه و انتقال آن به منطقه دیگر، تنوع زیستی هر ۲ منطقه را دستخوش تغییرات می‌کند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: به منظور حفظ تنوع زیستی استان مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با گشت و کنترل‌های مستمر و مداوم در مناطق و عرصه طبیعی سیستان و بلوچستان و مبادی قاچاق حیات وحش و هماهنگی‌های صورت گرفته با ارگان‌های مستقر در ورودی و خروجی استان ۲ محموله قاچاق پرنده شامل ۱۱۱ قطعه طرقه در شهرستان‌های زاهدان و زابل از متخلفان کشف شد.

وی بیان کرد: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد متخلفان قصد انتقال این پرندگان را به کشور افغانستان داشته اند که پس از کشف برای متخلفان پرونده جداگانه تشکیل شده و در مراجع قضائی در حال پیگیری است.

پورمردان از تمامی دوستداران محیط زیست خواست که هر گونه تخلف زیست محیطی را به نزدیک ترین اداره حفاظت محیط زیست یا محیط بانی اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری شود.

کد خبر 4658080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =