ثبت نام بیش از ۳۸۰۰ورزشکار و مرشد در سامانه فدراسیون ورزش پهلوانی

اراک- رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور گفت: تاکنون نام سه هزار و ۸۳۱ ورزشکار و مرشد و ۱۲۱ زورخانه از سراسر کشور در سامانه فدراسیون ورزش پهلوانی ثبت شده است.

مجتبی جوهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، در حاشیه همایش هم اندیشی رؤسای هیات‌های ورزش پهلوانی و زورخانه ای منطقه ۶ کشور در اراک، اظهار داشت: در این همایش یک روزه رؤسای هیات‌های پهلوانی منطقه ۶ کشور که استان‌های قزوین، اصفهان، قم، مرکزی و البرز را شامل می‌شود، مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود را بیان کردند.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور ادامه داد: همچنین در این نشست تقویم مسابقات فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای برای تعیین میزبانی مسابقات از سوی استان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی عنوان کرد: سامانه بانک اطلاعاتی فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای با هدف جمع آوری اطلاعات جامع از ورزشکاران، مرشدان و زورخانه‌های موجود در کشور و تعیین میانگین بهره مندی از ظرفیت اماکن ورزشی متعلق به ورزش زورخانه ای در فدراسیون راه اندازی شده است.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور افزود: طبق آخرین آمار تا امروز (دوازدهم تیرماه) از جمعیت فعال ورزش پهلوانی و زورخانه ای در کشور ۳ هزار و ۸۳۱ ورزشکار، مرشد و.. در سامانه بانک اطلاعات جامع فدراسیون ثبت نام کرده اند که از این رقم استان اصفهان ۱۱۰۷ نفر، البرز ۲۶۶ نفر، قزوین ۲۳۴ نفر، قم ۸۳۹ نفر و مرکزی ۳۸۵ نفر را شامل می‌شود.

جوهری خاطرنشان کرد: همچنین از مجموع ۲۰۴ زورخانه فعال در کشور نیز ۱۲۱ زورخانه شامل استان البرز از ۳۱ زورخانه شش زورخانه، قزوین از ۱۳ زورخانه ۹ زورخانه، مرکزی از ۲۷ زورخانه ۱۲ زورخانه، قم از هشت زورخانه چهار زورخانه و اصفهان از ۱۴۳ زورخانه ۹۰ زورخانه در سامانه فدراسیون ثبت شده است و انتظار می‌رود رؤسای هیات‌ها نسبت به ثبت بقیه زورخانه‌ها اقدام کند.

رئیس فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور بیان داشت: ثبت ورزشکاران مرشدان و اماکن ورزشی مرتبط با ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور در سامانه به معنی شناسنامه دار شدن است و این افراد و مجموعه‌ها عضو خانواده ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای محسوب می‌شوند.

کد خبر 4658085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =