نگرانی برای عدم جذب اعتبارات سیلاب در لرستان

خرم‌آباد- استاندار لرستان با ابراز نگرانی از عدم جذب اعتبارات سیلاب توسط دستگاه‌های این استان، گفت: هنوز برخی ادارات اوراق سال ۹۷ را جذب نکرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی شامگاه پنج شنبه در شورای برنامه ریزی لرستان در سخنانی با تاکید بر اینکه بودجه محدود بوده و نیازهای ما در استان نامحدود است، اظهار داشت: در این راستا همه تلاش ها شده که بر اساس شاخص هایی این بودجه توزیع شود.

نگرانی برای عدم جذب اعتبارات سیلاب توسط دستگاه‌ها

وی با بیان اینکه کشور در بودجه جاری همواره کسری دارد و احتمال دارد که همین بودجه فعلی جاری نیز کاهش پیدا کند، عنوان کرد: هنوز برخی دستگاههای استان اوراق سال ۹۷ را جذب نکرده اند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه اگر دستگاهی نتواند این اعتبار را جذب کند ما این اعتبار را به دستگاه دیگری پرداخت خواهیم کرد، افزود: اما این امر نیز به این معنا نیست که دستگاهی راحت اعتبار را جذب نکند و ما آن را به دستگاه دیگری بدهیم، به طور حتم این دستگاه مورد برخورد قرار خواهد گرفت چرا که ما در این رابطه خیلی تاکید کرده ایم و جلسه برگزار کرده ایم.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه لزوماً همیشه اعتبارات مصوب تبدیل به پول نقد یا حتی اوراق هم نخواهد شد، بیان داشت: اما امسال به دلیل وقوع سیل، اعدادی که در استان داریم فراتر از اعدادی بوده که در بودجه امروز مصوب شده است.

وی، افزود: در این راستا به طور حتم امسال لرستان باید تبدیل به یک کارگاه عمرانی بزرگ شود، با این منابعی که برای استان تعریف شده به نوعی نگران جذب آن نیز هستم و به نوعی باید تلاش شود از الان پیگیری صورت گیرد که چگونه این منابع را جذب کنیم.

اختصاص ۷۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض سیلاب

استاندار لرستان با اشاره به اینکه دستگاه‌ها حتی قبل از اینکه اعتبار ابلاغ شود قراردها را منعقد کنند و با پیمانکارنی که توان مالی دارند وارد مذاکره شوند، افزود: در حوزه عمرانی سیل حدود هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص پیدا کرده است.

خادمی، بیان داشت: از این میزان ۲۲۰ میلیارد تومان در حوزه بنیاد مسکن، ۹۲۰ میلیارد تومان در حوزه کمک های زیربنایی آب، برق، راه و عمران شهری و ۲۲۰ میلیارد تومان در حوزه عمران درون روستاها است.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات لرستان در طول یک سال کمتر از ۹۰۰ میلیارد تومان است، افزود: در این راستا باید سازمان کاری دو برابر شرایط فعلی در استان تدارک ببینیم و دستگاههایی مانند راه و شهرسازی، شهرداری ها، آب و فاضلاب و… سریعاً پیمانکار بگیرند و کارهای خود را شروع کنند چرا که در غیر اینصورت نمی توانند منابع را جذب کنند.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حدود ۴۷۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به حوزه مسکن استان و همچنین ۲۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض هزینه ای در حوزه کشاورزی به استان اختصاص پیدا کرده است، افزود: در مجموع در حوزه کمک های بلاعوض ۷۶۰ میلیارد تومان اعتبار به استان ابلاغ شده است.

ضرورت پیگیری دریافت سهم استان از اعتبارات احداث دیواره‌های ساحلی

خادمی با اشاره به اینکه همچنین ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به لرستان اختصاص پیدا کرده است، افزود: با این اوصاف در حوزه سیل تا کنون نزدیک به سه هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شده که ۸۰۰ میلیارد تسهیلات بانکی، ۷۶۰ میلیارد تومان کمک های جاری و هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان عمرانی است.

وی، تاکید کرد: حوزه عمرانی استانداری لرستان و همچنین مدیریت و برنامه ریزی ورود جدی داشته باشند تا بتوانیم این اعتبارات را جذب کنیم، دولت توجه لازم را به استان داشته و تقریباً یک سوم اعتبارات سیل به لرستان اختصاص پیدا کرده است.

استاندار لرستان همچنین بر ضرورت پیگیری برای جذب سهم استان از اعتبارات احداث دیواره های ساحلی و لایروبی رودخانه ها از سوی شرکت آب منطقه ای لرستان تاکید کرد، افزود: حداقل در این زمینه باید ۵۰ میلیارد تومان جذب شود.

کد خبر 4658114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =