خروج آمریکا از خلیج فارس دروغ بزرگ و فریب افکار عمومی است

شاهرود - امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه مهمترین مشکل خاورمیانه و منطقه اشغال توسط آمریکا است، گفت: واژه خروج آمریکا از خلیج‌فارس دروغ بزرگ و صرفا برای فریب افکار عمومی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعه این شهر ضمن بیان اینکه اعلام آمریکا مبنی بر خروج از آب‌های خلیج‌فارس واژه دروغ و بازی با افکار عمومی است، ابراز داشت: مهم‌ترین مشکل منطقه اشغال توسط آمریکا است که با نگاهی به افغانستان و عراق به‌روشنی می‌توان دریافت که اشغالگری نمی‌تواند امنیت خلق کند لذا واژه خروج دروغی بزرگ بیش نیست.

وی ضمن بیان اینکه آمریکا با به کار بردن کلمه خروج نشان داد که قصد او تنها برای فریب افکار عمومی کشورهای خاورمیانه و مردم آمریکا برای توجیه کردم هزینه‌ها است، افزود: منافع شوم آن‌ها در اشغالگری و ماندن است که نمونه آن را می‌توان در افغانستان و عراق مشاهده کرد.

لزوم هوشیاری مردم مقابل ترفندهای آمریکایی

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه آمریکا کشوری را اشغال و در ادامه آن را مشروع می‌کند، ابراز داشت: شواهد نشان می‌دهد که به دنبال چنین رویه‌ای در قبال ایران نیز هستند لذا مردم باید مراقب باشند تا فریب واژه خروج را نخورند.

امینی بابیان اینکه اولین تروریست پرور دنیا آمریکا است و داعش، طالبان و القاعده همه دست‌پرورده آمریکا محسوب می‌شود، تصریح کرد: کسانی که قبله خود را آمریکا و غرب قراردادند بدانند ذات آن‌ها همین رویه است و هیچ‌گاه خیرخواه ما نبودند بنابراین بیداری در قبال این خباثت‌ها ضروری خواهد بود.

وی به پیام جدی رئیس‌جمهور ایران به اروپا اشاره کرد و افزود: اروپا نیز بارها بدعهدی خود را در کنار آمریکا نشان داد و در این چهل‌ساله مشاهده کردیم که در این مسیر موفق نبودند این زورگویی و قلدری است که یک کشور به تعهدات خود عمل و مابقی زیر آن بزنند لذا مقاومت نتیجه بهتری در این چهار دهه داده است.

مراوده با دشمن درخواست شیطانی است

امام‌جمعه شاهرود به دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگزاران حج اشاره کرد و ابراز داشت: اینکه از ما بخواهند با آمریکا مراوده داشته باشیم درخواست شیطانی است براعت از مشرکان و دفاع از مظلومان یمن سوریه عراق لبنان مواردی که در حج دنبال می‌شود.

امینی بابیان اینکه حرف دشمن و بی‌بصیرت‌ها این است حج با منافع آن‌ها کاری نداشته باشد، تصریح کرد: حج در این چهار دهه با همه دست‌اندازی‌های آل سعود باعث تقویت وحدت و ارتباط با سایر کشورها شد.

وی افزود: اینکه این‌همه انرژی متراکم در این مراسم حضور یابند و آب از آب تکان نخورد خواسته بی‌جایی است حج می‌بایست همراه با آرامش، سلامت، بصیرت، وحدت، امنیت و غنیمت‌های معنوی توأم باشد.

ضرورت تقویت سواد رسانه‌ای ملت

امام‌جمعه شاهرود به دیدار رهبر معظم انقلاب با رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و ابراز داشت: علیرغم آنکه انتخابات در اسفندماه برگزار خواهد شد اما عده‌ای با حضور در فضای مجازی می‌کوشند تا نسبت به حضور و مشارکت حداکثری مردم شبهه و شک ایجاد کنند.

امینی در ادامه تصریح کرد: انقلاب حضور مردم فهمیم شکل گرفت و ادامه یافت و مردم با شور و شوق در انتخابات شرکت می‌کنند لذا مردم مجلسی را تشکیل می‌دهند که در طراز اول انقلاب و هماهنگ با گام دوم انقلاب، مطیع رهبری و دارای آثار خوب برای کشور باشد.

وی ضمن تأکید بر اینکه باید سواد رسانه‌ای ملت بالا رود و اعتماد بی‌جا به رسانه‌ها کاهش یابد، افزود: رسانه‌های مجازی مکتوب اگرچه فعالیت‌های خوبی دارند و از آن‌ها می‌توان در راستای فرهنگ استفاده کرد منتها برخی از آن‌ها ذهن مردم را به‌جاهای دیگر می‌برند که آسیب‌های فراوانی دارد که با تبلیغات مسموم، جوسازی، رسانه زدگی و غیره گام دوم انقلاب محقق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ۱۶ تیر روز مالیات، ۱۷ تیر تحلیل از امامزادگان، هفته عفاف حجاب، حلول ماه ذی‌قعده و توجه به اعمال این ماه، دهه کرامت، روز دختر، راهپیمایی خانوادگی در شاهرود، وجود تبعیض نژادی در اسرائیل و بدعهدی اروپا ازجمله مواردی بود که از تریبون این هفته نماز شاهرود مطرح شد.

کد خبر 4658120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =