مباحثه استاندار و نماینده/ کلنگ یک پروژه دیگر هم روی زمین ماند

خرم‌آباد- شورای برنامه‌ریزی لرستان به محل مباحثه استاندار و نماینده مردم الیگودرز بر سر پروژه مجتمع گردشگری سد «حوضیان» تبدیل شد تا خبرها حاکی از بر زمین ماندن کلنگ یک پروژه دیگر باشد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: در تاریخ ۲۳ اسفندماه سال ۹۷ بود که پروژه ساخت مجتمع گردشگری سد «حوضیان» با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ‌زنی شد.

امروز بر اساس اعلام متولیان این پروژه به دلیل عدم صدور مجوزهای زیست محیطی و آب منطقه‌ای هنوز عملیاتی نشده است تا این امر موجب انتقاد شدید نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از دستگاه‌های مربوطه در شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان شود و مباحثه نماینده مردم الیگودرز و استاندار لرستان را به دنبال داشته باشد

با این روند هیچ سرمایه گذاری در لرستان حاضر نمی‌شود

محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه اگر قرار باشد که ما با هزاران زحمت یک سرمایه گذار، آن هم یک نهاد حاکمیتی را به استان دعوت کنیم و چندین ماه ادارات مختلف یک پروسه طولانی را بر سر راه او قرار دهند درست نیست، اظهار داشت: دستگاه‌ها به جای اینکه در این رابطه همکاری کنند، مانع ایجاد می‌کنند.

دستگاه‌ها به جای اینکه همکاری کنند، مانع ایجاد می‌کنند

وی با بیان اینکه مصوبات باید در اختیار شورای برنامه ریزی قرار گیرد تا سرمایه گذار بتواند کار خود را شروع کند، افزود: با ادامه این روند، هیچ سرمایه گذاری در لرستان سرمایه گذاری نمی‌کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، خطاب به استاندار لرستان، گفت: از زمانی که شما در این استان شروع به کار کرده‌اید ما دنبال این پروژه بوده‌ایم.

‌خدابخشی با تاکید بر اینکه کلیات این طرح و پروژه در شورای برنامه ریزی امروز مصوب شود، افزود: اگر نواقصی وجود داشت، آنها را رفع کنند.

وی، تاکید کرد: لااقل باید یک انرژی مثبتی را به سرمایه گذار بدهیم.

از روند کار بعضی ادارات گلایه دارم

سید موسی خادمی استاندار لرستان در واکنش به این سخنان نماینده مردم الیگودرز، اظهار داشت: ما باید پیگیری کنیم که چقدر مشکل از پیگیری خود سرمایه گذار بوده و چقدر مشکل از دوستان و دستگاه‌ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان مربوطه سرمایه گذار باید دنبال کار بیاید و مجوزهای لازم را اخذ کند، افزود: اگر این سازمان دنبال این باشد که فقط این زمین را بگیرد و دنبال آدم‌های دیگر بگردد، ما این زمین را به او نمی‌دهیم، باید علائمی از شروع کار خودش را در استان نشان دهد.

این سخنان استاندار لرستان موجب واکنش دوباره محمد خدابخشی شد تا وی در سخنانی بگوید: نمایندگان به دنبال سرمایه گذاری نهادهای حاکمیتی مانند صندوق بازنشستگی، شستا و… هستند، باید با فشار آنها را بیاوریم، اینکه برای اینها شرایط بگذاریم، نمی‌شود و باید از آنها برای سرمایه گذاری حمایت کنیم.

وی، افزود: من اهرم‌های زیادی را گذاشته‌ام تا صندوق بازنشستگی پای کار آمده و دو طرح را در الیگودرز مصوب کرده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، گفت: باید شرایط را روان کنیم، من تمام وقت و انرژی خود را می‌گذارم تا یک پروژه سرمایه گذاری در الیگودرز اتفاق افتد و ادارات مربوطه کارشان را به موقع انجام نمی‌دهند، درست نیست، من واقعاً از روند انجام کار در بعضی از ادارات گلایه دارم چرا که بر سر راه سرمایه گذار سنگ اندازی می‌کنند.

شرط استاندار لرستان برای نماینده مردم الیگودرز

سید موسی خادمی استاندار لرستان، در پاسخ به این اظهارات، گفت: صحبت‌های شما کاملاً درست است و ما باید حمایت کنیم، منتهی در طرح‌هایی که ما متقاضی بخش خصوصی داریم، سرمایه گذار باید محکم پای کار بیاید.

وی، گفت: ما باید اطمینان حاصل کنیم که واقعاً می‌خواهد کار انجام دهد.

‌استاندار لرستان با بیان اینکه کارهایی که به عهده دستگاه‌های ما بوده به طور حتم انجام می‌گیرد، گفت: اما شرط این کار این بوده که سرمایه گذار حضور پیدا کند و کار را شروع کند، اگر طرف بخواهد یک زمین از ما بگیرد و زمین ارزشمند اطراف سد را بگیرد و دنبال کارهای دیگر باشد، قطعاً نخواهد شد، البته ان شاالله چنین نیست، نه شما می‌پذیرید که اینگونه باشد نه آن سازمان، اما شرط کار این بوده که سازمان کار را شروع کند.

خادمی، تصریح کرد: با این وجود اگر دستگاه‌ها کار را انجام ندادند ما در شورای برنامه ریزی کار را برایشان انجام می‌دهیم.

به هر روی، سوال اینجاست چگونه پروژه ای که هنوز هیچ مجوزی از دستگاه های ذی ربط برای اجرای آن اخذ نشده توسط وزیر کلنگ زنی می شود!؟ اما حالا که پروژه ای کلنگ زنی شده و به مطالبه عمومی مردم تبدیل شده چرا دستگاه های اجرایی استان برای اجرای آن و حمایت از سرمایه گذار قدمی برنمی دارند تا این بار هم پروژه دیگری روی دست لرستان بماند.

کد خبر 4658121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =