توزیع آب در محلات مختلف اصفهان باید به شکل عادلانه انجام شود

اصفهان - امام جمعه موقت اصفهان گفت: توزیع آب در محلات مختلف اصفهان باید به شکل عادلانه انجام شود و این در حالی است که هم اکنون در برخی محلات شهر فشار آب بسیار کمتر از نقاط دیگر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: منکرانِ روز قیامت می‌گویند که امکان ندارد که انسان پس از مرگ زنده شود اما آیات زیادی در قرآن کریم در ارتباط با قطعی بودن معاد داریم از جمله اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که زنده شدن انسان در قیامت سخت‌تر از آفرینش اولیه وی نیست.

وی با بیان اینکه مطابق قوانین علمی هیچ چیزی در جهان از بین نمی‌رود بلکه از حالتی به حالت دیگر در می‌آید، ابراز داشت: در روز معاد به فرمان خداوند تمامی موجودات مرده بار دیگر حیات پیدا می‌کنند و این کار برای پرودگار عالمیان بسی آسان است.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه یاد کردن از قیامت می‌تواند انسان را از اعمال ناپسند بازدارد، ابراز داشت: برخی افراد و مسئولان کشور گویی فراموش کرده اند که معادی وجود دارد و باید در پیشگاه خداوند نسبت به اعمال خود جوابگو باشند.

برخی افراد در پی پیاده سازی زندگی غربی در جامعه ایرانی هستند

وی با انتقاد از اینکه برخی افراد در پی پیاده سازی زندگی غربی در جامعه ایرانی هستند، گفت: برخی مسئولان پیاده‌نظام آمریکا و انگلیس برای برپایی فرهنگ غربی در کشور هستند و گویی فراموش کرده اند خون هزاران جوان برای حفظ این سر زمین بر زمین ریخته شده است تا آنها امروز به راحتی بر مسند خود تکیه زنند.

نیاز به کمک کشورهای بیگانه نداریم

میردامادی در ادامه به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در ارتباط با دل نبستن به کمک دشمنان و اطمینان نداشتن به آنها در موضوع برجام اشاره کرد و گفت: کشور ما غنی از منابع گوناگون و استعدادهای بی بدیل انسانی است و با چنین ظرفیتی نیاز به کمک هیچ بیگانه ای نداریم به شرط اینکه از این منابع به درستی استفاده کنیم و استعدادهای جوانان را دست کم نگیریم.

وی اضافه کرد: در کشوری چنین غنی حتی بدون فروش نفت نیز نباید انسان فقیری وجود داشته باشد و رسیدن به این امر با برنامه ریزی صحیح و بر مبنای اصول دینی دور از دسترس نیست اما متأسفانه اکنون شرایط برای خانواده‌ها و به ویژه جوانان کشور سخت شده است و امکان تشکیل خانواده برای بسیاری از جوانان وجود ندارد.

به برکت علم و دانش جوانان برابر دشمنی‌های کشورهای بیگانه ایستادگی کرده ایم

امام جمعه موقت اصفهان بیان داشت: کشور ما تا امروز به برکت علم و دانش همین جوانان و از خودگذشتگی مردم، در برابر دشمنی‌های کشورهای بیگانه ایستادگی کرده است، بر این اساس مسئولان باید قدر این مردم را بدانند و با رفع مشکلات اقتصادی در روز قیامت در پیشگاه خداوند سربلند باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان به روند اشتباه دریافت مالیات در کشور اشاره کرد و گفت: چگونه است که مالیات برخی افراد ثروتمند با روش‌های مختلف به حداقل می‌رسد اما از افراد ضعیف جامعه و کارگران و کارمندان مالیات به شکل ماهانه و کامل دریافت می‌شود؛ تعطیلی ده‌ها هزار کارخانه از همین بی عدالتی‌ها ناشی می‌شود.

عدالت به شکل کامل در جامعه بر پا شود

میردامادی با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه فردی شجاع و قاطع است، گفت: انتظار ما این است که به زودی با برنامه‌ریزی های اساسی و تحول بیشتر در قوه قضائیه عدالت به شکل کامل در جامعه بر پا شود و با فحشاء، منکر و فساد مقابله جدی انجام شود.

وی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه اصفهان به مشکل کم آبی در اصفهان اشاره و ابراز داشت: با توجه به بارندگی‌های بسیار خوب در سال جاری همه انتظار داشتند که اصفهانی‌ها مشکلات کم آبی شدید را در تابستان امسال تجربه نکنند اما امسال در برخی محله‌ها فشار آب بسیار کم است و توزیع آب بین محلات به تساوی انجام نمی‌شود.

کد خبر 4658417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =