استان همدان گرفتار ویلاسازی شده است/ لزوم حفظ محیط زیست

همدان - نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شهرستان های استان همدان گرفتار ویلاسازی شده‌اند، گفت: وسعت فضای سبز رو به روز کم می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی پورمختار ظهر شنبه در نشست مشترک شورای اداری استان همدان و اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا که با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد، گفت: اگر اصل ۵۰ قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم، مشکلی در حوزه محیط زیست نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی طبیعی است که نگاه به حفاظت محیط زیست با حفظ این رکن باید متفاوت باشد تا از این شرایط عبور کنیم، گفت: باید تولید را حمایت کنیم اما نتوانسته ایم برای تامین مسائل رفاه مردم برنامه ریزی کنیم و فضاهای سبز و محیط زیست استان ها آسیب دیده است.

وی با بیان اینکه حل مشکلات نیازمند برنامه ریزی است، گفت: متاسفانه علاوه بر ساخت ویلا در استان‌های شمالی در دیگر استان‌ها از جمله همدان نیز این وضعیت وجود دارد به طوری که ویلاسازی در مناطق خوش آب و هوا از جمله مجاورت استانداری همدان افزایش یافته و فضاهای سبز و اراضی کشاورزی به خاطر مطالبه جدید روز به روز تغییر می یابد.

فضای غیر قابل کشت از منابع ملی گرفته و برای احیا و آبادانی به مردم سپرده شود

نماینده بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور این موضوع که در هر استان و شهرستان فضای غیر قابل کشت از منابع ملی گرفته و برای احیا و آبادانی به مردم سپرده شود را در هیئت دولت مطرح کند، گفت: انجام فعالیت‌های اقتصادی در گرو آسیب وارد نشدن به طبیعت و جلوگیری از آلودگی محیط زیست است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه گره ای در بخش کشاورزی بعد از دوسال با حضور وزیر جهاد کشاورزی در استان همدان باز شد و آن هم حل مشکل گلخانه ۲۵ هکتاری بود که کارارزشمند و بی سابقه ای بود، گفت: تمام حوزه های راه و راه آهن همدان فعال است.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه اجرای قطار شهری همدان نیازمند یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است خطاب به عیسی کلانتری گفت: پیام مهمی از استان به دولت ببرید و آن آب همدان است و باید آب پایداری برای همدان دیده شود.

اروپا باید بداند دوران بازیگری تمام شده است

وی با بیان اینکه استان همدان یکپارچه است و همه برای استان کار می کنند و این یک فرصت است، گفت: در جنگ تکنولوژی نظامی آمریکا نتوانست بر ایران پیروز شود و اروپا باید بداند دوران بازیگری تمام شده است و با پایان مهلت در ۱۶ تیرماه و تغییر نیافتن رفتار اروپایی ها، جمهوری اسلامی ایران از حق ملت دفاع خواهد کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست مشترک شورای اداری استان و اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا بابیان اینکه استاندار همدان که صاحبان اصلی محیط زیست و منابع طبیعی را به این جلسه دعوت کرده اند، تشکر می کنم، گفت: به دلیل استفاده نادرست از محیط زیست و منابع، اکنون صندوق های بازنشستگی، محیط زیست و آب مشکلات مهم کشور است.

محمد کاظمی بابیان اینکه در فرهنگ سازی محیط زیست باید تبلیغ و تهییج بیشتری شود، گفت: قانون حمایت از محیط بانان تصویب شده و اگر محیط بان از سلاح استفاده کند ابتدا در دادسراهای نظامی بررسی خواهد شد و بعد هم مانند یک پلیس که وظیفه خود را انجام داده با او رفتار خواهد شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از رودخانه قره چای سهم قانونی مردم است و امیدواریم با هماهنگی ها بتوانیم از این حق آبه استفاده کنیم

کد خبر 4658828

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha