۲۰ درصد کرمانی های برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند

کرمان - مدیرکل ثبت احوال کرمان گفت: ۲۰ درصد از جمعیت استان کرمان شامل ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی هیچ اقدامی انجام نداده اند که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای آنها می شود.

حسین زین الصالحین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جمعیت استان کرمان تا پایان سال گذشته سه میلیون و ۲۵۳ هزار و ۳۴۲ نفر بوده و واجدان شرایطی که می توانند کارت هوشمند ملی دریافت کنند دو میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۴۸ نفر هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد یک میلیون و ۸۶۳ هزار نفر حدود ۸۰ درصد مردم برای دریافت کارت هوشمند ثبت نام کرده یا آن را تحویل گرفته اند.

زین الصالحین گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از جمعیت استان کرمان شامل ۵۰۰ هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند ملی هیچ اقدامی انجام نداده اند که این مساله باعث بروز مشکلاتی برای آنها می شود.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان بیان کرد: این افراد برای دریافت خدمات از دستگاه های دولتی و بانک هایی که به پایگاه جمعیتی کشور لینک هستند با مشکل مواجه می شوند.

وی با تاکید بر این مطلب که کارت ملی قدیم حذف شده است، گفت: از مردم می خواهیم در اسرع وقت به منظور ثبت نام برای دریافت کارت هوشمند ملی که تنها نیاز به شناسنامه دارد اقدام کنند.

زین الصالحین با انتقاد از افرادی که این مساله به لحظات آخر موکول کرده اند، افزود: دفاتر پست و ۹۱ دفتر پیشخوان دولت در این زمینه خدمت رسانی می کنند.

وی گفت: در حال حاضر کار صدور کارت هوشمند ملی در کشور به صورت بومی توسط یک شرکت دانش بنیان در حال انجام است. بین ۲.۵ تا سه میلیون کارت پشت چاپ است و به زودی کارت افرادی که ثبت نام کرده اند به دستشان می رسد و اولویت در این زمینه با سن اولی هاست.

وی بیان کرد: تعداد افرادی که مرحله ثبت نام را انجام داده و منتظر دریافت کارت ملی هستند حدود ۳۰۰ هزار نفر است.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمان یادآور شد: افرادی که ثبت نام را انجام داده اما هنوز کارت هوشمند ملی را دریافت نکرده اند در مسیر کارهای اداری دچار مشکل نمی شوند چرا که این افراد می توانند با ارائه رسید ثبت نام و کد رهگیری درج شده در رسید و اصل شناسنامه کارهای خود را انجام برسانند.

وی با اشاره به اهمیت دریافت کارت هوشمند ملی از مردم خواست این مساله مهم را در دستور کار خود قرار دهند و افزود: افراد در صورت مفقود شدن این مدرک می توانند به ادارات شهرستان ها مراجعه کنند تا کارت المثنی برای آنها صادر شود.

زین الصالحین با اشاره به تعطیل شدن ثبت احوال شهر ماهان گفت: به مدت چندین سال مکانی که ثبت احوال در آن مستقر بود اجاره ای بود و با توجه به نداشتن مکان فیزیکی این شرایط به وجود آمده که امروز در جلسه ای با حضور مسئولان محلی و نماینده مردم کرمان و راور در خصوص این مساله تصمیم گیری می شود.

کد خبر 4658923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =