۸۹ درصد اعتبارات اسناد خزانه کرمان جذب شده است

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: از ۶۱۱ میلیارد تومان اعتبارات اسناد خزانه ۵۴۲.۱ میلیارد تومان معادل ۸۹ درصد جذب شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری پیش از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمان بیان داشت: کل اعتبارات سال گذشته به جز اعتبارات ورزش که امکان جابجایی نداشت جذب شده است.

وی افزود: ۶۱۱ میلیارد تومان از کل اعتبارات استان کرمان مربوط به اسناد خزانه است و شامل سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ نمی‌باشد لذا تاکید استاندار کرمان بر این بود تا حد امکان این عتبارات را در موعد مقرر جذب کنیم به همین دلیل به لحاظ مدیریتی باید تا ۱۵ تیرماه بحث ارائه این مبالغ را به خزانه داشته باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: از ۶۱۱ میلیارد تومان مبلغ پیش‌بینی شده ۵۴۲.۱ میلیارد تومان معادل ۸۹ درصد جذب شده و ۶۹.۳ میلیارد تومان هنوز جذب نشده است.

رودری گفت: بالاترین رقم‌هایی که جذب نشده مربوط به شهرداری با ۱۷.۸ میلیارد تومان و شرکت آب و فاضلاب با ۹.۲۰۰ میلیارد تومان و مابقی مربوط به برخی ادارات و نهادهای دیگر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان اظهار کرد: در ارتباط با پرداخت حقوق‌ها مشکلی نداریم همچنین ۳۶۴.۶ میلیارد تومان به ادارات تخصیص شده بخش زیادی از این اعتبارات اسنادی هستند که مدیران باید آن را برنامه‌ریزی کنند.

رودری یادآور شد: در سال ۹۸ بودجه هزینه‌ای که مربوط به ۳۳ دستگاه مشمول نظام بودجه‌ای است که ابلاغی به استان ۵۶۵.۷ میلیارد تومان است که تخصیص یه ماهه تاکنون ۱۳۴.۱ میلیارد تومان معادل ۲۳.۷ درصد است.

وی به بحث قیر رایگان برای سازمان‌ها و ادارات اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به ابلاغیه سهمیه‌بندی ماهانه قیر رایگان تصویب شده که ادارات باید پیگیری لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان به استفاده از ماده ۱۲ جبران خسارات ناشی از سیل اشاره کرد و ابراز داشت: ما گزارش خسارات ناشی از سیل را از ادارات مختلف گرفتیم البته در اجرای آن در وزارتخانه مشکلاتی داشتیم که در حال پیگیری هستیم.

رودری در خصوص پیشنهادات پروژه‌های تملک دارایی سرمایه‌ای دستگاه‌های اجرایی گفت: تعداد ۱۲۳ پروژه پیشنهاد کارشناس سازمان بوده که تعداد پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی ۱۱۱ پروژه است.

وی افزود: هزار و ۷۴۴ میلیارد تومان ابلاغی تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است که ۳۶۴.۶ میلیارد تومان معادل ۲۰.۱۹ درصد از کل تخصیص داده شده است.

رودری تصریح کرد: درصد تخصیص بر اساس منابع توزیع شده در استان کرمان از اعتبارات تملک دارایی حدود ۲۹ درصد است که بخشی از آن مربوط به توازن ملی است و قسمتی از آن توزیع نشده است.
 

کد خبر 4658939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =