دیدگاه‌ها را می‌شنوم اما تصمیم نهایی را خودم می گیرم

زنجان-استاندار زنجان تأکید کرد: دیدگاه‌ها و نقطه نظرات همه احزاب و افراد را می‌شنوم اما تصمیم نهایی را خودم می‌گیرم.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی قبل از ظهر شنبه در دیدار با فعالان سیاسی و نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب در استان زنجان بابیان اینکه برگزاری جداگانه این جلسه فقط به خاطر محدودیت‌های زمانی بوده است، افزود: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که فعالیت مؤثر احزاب سیاسی در جامعه می‌تواند تضمینی برای امنیت جامعه باشد، به همین خاطر همه احزاب در چارچوب قانون موردحمایت قرار می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه در موضوع انتصابات، ایده‌های همه را گوش می‌دهم اما تصمیم نهایی با خود من است، تصریح کرد: اینکه تصمیم نهایی را خود بنده می‌گیرم، دلیل بر این نیست که ایده کسی را گوش نمی‌دهیم، این در حالی است که دیدگاه‌ها را گوش کرده و درنهایت تصمیمی اتخاذ می‌کنیم که این تصمیم‌گیری تحت‌فشار کسی نباشد.

حقیقی بابیان اینکه در مقوله انتصابات آنچه که از اهمیت زیادی برخوردار است، موضوع پاک دستی و شایسته‌سالاری است، ادامه داد: سیاست ما در موضوع انتصابات این است که افرادی که انتصاب می‌شوند باید معارض دولت نبوده و چشم به‌قدرت نداشته و مهم‌تر از همه اینکه پاک‌چشم باشند و این سیاستی است که از این به بعد نیز اتخاذ خواهد شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه مهم‌ترین موضوعی که امسال مدنظر ما است، برخورداری از مدیرانی است که خصوصیاتی چون صداقت و چابک بودن در امور را داشته باشند، اظهار کرد: علاوه بر این، استفاده از ظرفیت و توان بانوان مدنظر ما است و در این راستا اعلام کرده‌ایم که باید از بانوان واجد شرایط در مدیریت‌ها استفاده شود. همچنین استفاده از نیروی جوان نباید فراموش شود.

حقیقی با یادآوری اینکه مدیرانی که انتخاب می‌شوند نباید خارج از مجموعه باشند؛ چراکه باید تجربه فعالیت در حوزه مربوطه را داشته باشند، گفت: در انتخاب مدیران، اولویت با مدیران بومی است اما گاهی بنا به‌ضرورتی، اقدام به انتخاب برخی مدیران از خارج از استان کرده‌ایم.

استاندار زنجان بر آسیب‌شناسی انتخابات تأکید کرد و گفت: در این راستا انتخابات را به ۱۱ مرحله تقسیم کرده‌ایم و باید آموزش‌های لازم ارائه شود.

حقیقی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایطی که با آن مواجه هستیم، تلاش کرده‌ایم تا همه کارها در مسیر درست خود باشد، افزود: یکی از اقدامات به‌جا، تشکیل جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شرکت‌هایی است که با مشکل و دغدغه مواجه هستند و معتقدیم با این اقدام می‌توان بهتر به امور رسیدگی کرد.

استاندار زنجان بابیان اینکه بازگرداندن واحدهای تولیدی به چرخه تولید، ازجمله اقدامات شایسته‌ای است که در استان انجام شده است، ادامه داد: از زمانی که به‌عنوان نماینده عالی دولت وارد استان شده‌ام، شش واحد تولیدی مشکل‌دار به چرخه تولید بازگردانده شده و قرار است هفت واحد تولیدی راکد نیز تا پایان امسال به چرخه تولید بازگردد.

حقیقی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عرصه‌ای که امسال پیش رو داریم، بی‌تردید عرصه انتخابات است، خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما در انتخابات، اجرای قانون است و معتقدیم کسی حق ندارد خارج از قانون اقدامی انجام دهد. مهم‌ترین چیزی که در انتخابات و به‌ویژه انتخابات امسال مدنظر ما است، حضور حداکثری مردم در این عرصه مهم است.

گفتنی است، استاندار زنجان علاوه بر این دیدار، با نمایندگان احزاب اصولگرایان و اعتدالیون نیز دیدار خواهد کرد.

کد خبر 4658945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =