کردستان توان بسیاری برای صدور خدمات فنی و مهندسی به سلیمانیه دارد

سنندج - استاندار کردستان گفت: بخش های خصوصی و دولتی کردستان توان و ظرفیت های بسیاری در حوزه خدمات فنی و مهندسی دارند که می توان این توانمندی ها را به سلیمانیه صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا ظهر امروز شنبه در نشست ارائه توانمندی های استان کردستان در حوزه صادرات خدمات فنی مهندسی به اقلیم عراق اظهار داشت: مجموعه های مختلفی در کردستان فعالیت می کنند که توانمندی های خاص خود را دارند و می توانند اقدامات و کارهای خوب و ارزشمندی در اقلیم عراق انجام دهند که امیدواریم نتیجه این جلسه منجر به گسترش ارتباط، کار و تعریف پروژه های بیشتر بین طرفین شود.

وی بر لزوم تقویت روابط بانکی میان کردستان ایران و سلیمانیه عراق تاکید کرد و افزود: بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، جهاد نصر، سازمان نظام مهندسی و اتاق بازرگانی هر کدام دارای مجموعه ای توانمند از نیروهای فنی و با دانش هستند که در کنار آن تجهیزات و ماشین آلات لازم را نیز دارا بوده که می توانند پروژه های بسیاری را در سلیمانیه و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق اجرا کنند.

استاندار کردستان خواستار حمایت از سرمایه گذاران ایرانی در سلیمانیه و تضمین عمل به تعهدات و اجرای قراردادهای آنان شد و ادامه داد: نگرانی هایی در تضمین قراردادها وجود دارد و انتظار داریم همانگونه که قراردادهای سرمایه گذاران خارجی در ایران تضمین می شود در سلیمانیه و اقلیم کردستان عراق هم قراردادهای سرمایه گذاران ایرانی تضمین شود.

مرادنیا با اشاره به اینکه مراودات دو طرف از حالت سنتی باید خارج شده و شکل مدرن تری به خود بگیرد، یادآور شد: اگر در همکاری ها، قوانین بین المللی رعایت شود و کارها طبق اصول پیش برود، موفق خواهیم شد.

وی بیان کرد: به منظور پیگیری اجرای تفاهم نامه های منعقده در این سفر لازم است کمیته مشترکی تشکیل و هر ماه گزارشی از روند اجرای تفاهم نامه ارائه شود و این تیم ها مفاد تفاهم نامه را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

کد خبر 4658970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =