تولید انرژی پاک زمینه همکاری اصفهان و«پچ» مجارستان رافراهم می کند

اصفهان - شهردار اصفهان با اشاره به پیشرفت های اصفهان در زمینه تولید انرژی از پسماند، گفت: حوزه تولید انرژی پاک می تواند یکی از زمینه های همکاری متقابل اصفهان و شهر «پچ» مجارستان باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، قدرت الله نوروزی در دیدار با هیئت مجارستانی با اشاره به اینکه شهر اصفهان مرکز گردشگری ایران به شمار می‌رود و به دلیل سابقه تاریخی و فرهنگی مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می‌گیرد، اظهار داشت: میراث تاریخی شهر اصفهان به دلیل انتخاب این شهر به عنوان پایتخت ایران در سه دوره تاریخی بوده است.

وی ادامه داد: ارتباط علمی بین ایران و مجارستان همواره مستحکم بوده است به طوری که حدود چهار هزار ایرانی در مجارستان تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده‌اند.

شهردار اصفهان افزود: اصفهان شهری دانشگاهی است و در همین راستا پنج دانشگاه ما در ایران در اصفهان قرار گرفته است.

وی در مورد حضور رئیس یکی از شرکت‌های مهم نیروگاهی «پچ» مجارستان در شهر اصفهان که در زمینه تولید انرژی‌های پاک از پسماند موفق عمل کرده است اظهار داشت: اصفهان برای تبدیل پسماند به انرژی به دنبال دریافت ایده‌های نو است و در این زمینه هم توانسته‌ایم به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم.

نوروزی با بیان اینکه حوزه انرژی‌های پاک می‌تواند یکی از زمینه‌های همکاری متقابل اصفهان و شهر پچ باشد، بیان کرد: این نشست می‌تواند زمینه ارتباطات و تعامل سازنده میان اصفهان و مجارستان را فراهم کند.

زمینه خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای مجارستان فراهم شود

شهردار پچ نیز در این دیدار با اشاره به اینکه «پچ» یکی از شهرهای بزرگ کشور مجارستان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت به شمار می رود، اظهار داشت: این شهر یکی از شهرهای تاریخی است چرا که قدمت آن به حدود دو هزار سال قبل باز می گردد.

ژولت پاوا بیان داشت: امیدوارم زمینه خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای مجارستان فراهم شود چراکه به عنوان شهردار «پچ» توسعه روابط میان ایران و مجارستان را یکی از وظایف خود می دانم.

شهردار پچ افزود: ایرانی های زیادی در شهر «پچ» تحصیل می کنند به طوریکه حدود ۶۰۰ نفر از دانشجویان این شهر، ایرانی و در دانشکده های پزشکی مشغول تحصیل هستند.

کد خبر 4659169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =