پروژه رینگ جزیره لارک بیش از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

بندرعباس - مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: عملیات عمرانی رینگ پیرامون جزیره لارک در فاز نخست با اعتبار ۵۹ میلیارد ریال در دست اجراست.

به گزارش خبرگزاری مهر، آرش رضایی در بازدید از جزیره لارک در معیت مهندس سعیدی کیا عنوان کرد: طول رینگ جزیره لارک بیش از ۲۶ کیلومتر است که تاکنون حدود ۲۰ کیلومتر آن در حد عملیات بازگشایی و خاکریزی به اتمام رسیده و ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در ادامه افزود: عملیات اجرایی این پروژه توسط شرکت رویدر ساختمان بندر در حال انجام است و اعتبار آن برای فاز اول بالغ بر ۵۹ میلیارد ریال بوده و با برنامه ریزی صورت گرفته در طول ۱۰ ماه آینده زیرسازی آن به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در ادامه سخنان خود درباره عملیات تکمیلی پروژه بیان داشت: تصمیم گرفته شد به جهت پیش بینی طرحهای گردشگری و نیز ار تقاء جاده مذکور در سالهای آتی و متناسب با اعتبار اختصاص داده شده، عملیات احداث ابنیه فنی و آسفالت آن پیگیری خواهد شد.

رضایی در پایان با اشاره به اینکه ورود گردشگران به جزیره لارک طی سالهای اخیر در مقایسه با گذشته افزایش چشمگیری یافته است، گفت: بر اساس آمار، جزیره لارک طی سالهای اخیر توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب نماید بنابراین یکی از راهکارهایی که می تواند در رونق هر چه بیشتر گردشگری این جزیره موثر واقع شود، احداث رینگ دور جزیره جهت تسهیل تردد گردشگران است.

نقشه راه شهرستان ها بر اساس اولویت و اهداف ملی و استانی تدوین شود

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان ضمن تبیین اهداف و برنامه‌های حوزه راه و مسکن از مدیران خواست نسبت به تدوین نقشه راه ادارات شهرستان ها بر اساس اولویت و اهداف ملی و استانی اقدام کنند.

آرش رضایی با تبیین مسائل و مشکلات پیش رو اظهار امیدواری کرد با جدیت و اراده‌ای مدیران این اداره به اهداف خود برسد.

وی با بیان اهداف و برنامه‌های پیش رو تهیه نقشه راه سیاست‌ها و راهبردها و برنامه محوری ادارات تابعه را مهم ارزیابی کرد و از معاونین این اداره کل خواست نسبت به مستندسازی و نظام‌مند کردن همه فعالیت‌ها از ابتدای کار توجه ویژه داشته باشند و تصریح کرد توصیه وزیر راه و شهرسازی این است همه فعالیت‌ها در راستای تحقق توسعه و رفاه شهروندان انجام شود.

کد خبر 4659203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =