کم کاری دستگاه ها در اجرای طرح ساماندهی کودکان کار پذیرفتنی نیست

تهران- استاندار تهران با اشاره به اینکه کم کاری دستگاه ها در اجرای طرح ساماندهی کودکان کار پذیرفتنی نیست گفت: برای سامان دهی کودکان کار هیچ مماشاتی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی عصر شنبه در جلسه ساماندهی کودکان کار و خیابان طی سخنانی اظهار داشت: شهرداری تهران یکی از شرکای اصلی در ساماندهی کودکان کار و خیابان در تهران است باید با تمام قوا در این حوزه نقش آفرینی کند.

محسنی بندپی افزود: هرگاه که به سمت رفع مشکل ریشه ای آسیب های اجتماعی حرکت کردیم معضل بعضی از دستگاه ها از عمل به تکالیف قانونی خود شانه خالی می کنند و این امر به هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

وی با بیان اینکه اگر خواهان رسیدن به سلامت اجتماعی در شهر و استان تهران هستیم باید در خصوص ساماندهی کودکان کار و خیابان به تکالیف قانونی خود عمل کنیم گفت: مقوله آسیب های اجتماعی برعکس سلامت فیزیکی است که یک متولی دارد و نیازمند همکاری بین بخشی چندین دستگاه می باشد.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید نقش اثربخشی برای ساماندهی کودکان کار و خیابان ایفا کند بیان داشت: هدف ما صیانت از کودکان است که با تشریک مساعی تمامی دستگاه های ذیربط محقق می شود و اگر تمام دستگاه ها پای کار باشند ظرف مدت ۵ ماه کودکان کار و خیابان در شهر و استان تهران عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران مکلف به در اختیار گذاشتن مکانی مجهز در اختیار اداره کل بهزیستی استان تهران است افزود: شهرداری تهران مکلف است پیام های فرهنگی با محتوای صیانت از کودکان کار و خیابان با تایید سازمان اجتماعی کشور را در بیلبوردهای تعیین شده منعکس کند و بر طبق مصوبه شورای امنیت کشور مبنی بر اختصاص ۵۰ درصد وقت شبکه ۵ به استان تهران می توان از این ظرفیت برای اطلاع رسانی در خصوص ساماندهی کودکان کار و خیابان بهره گرفت.

محسنی بندپی اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به پذیرش اولیه کودکان یا تریاژ و اعزام کادر پزشکی به مراکز نگهداری باید اقدامات مقتضی را صورت دهند و در خصوص کودکان اتباع نیازمند برگزاری جلسه با محتوای حقوقی با حضور معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور برای تعیین تکلیف این موضوع هستیم.

استاندار تهران با اشاره به اینکه طبق قانون سازمان بهزیستی مکلف به کاهش ۲۵ درصدی آمار کودکان کار و خیابان است بیان داشت: در خصوص ساماندهی کودکان کار و خیابان تمامی دستگاه ها پای کار هستند ادار ه کل بهزیستی استان تهران بنا به نقش ذاتی که در خصوص کودکان دارند باید اثربخش پای کار باشد و طرحی که سازمان اجتماعی کشور مصوب کرده را هیچ دستگاهی حق ندارد در اجرای آن اخلال ایجاد کند برای عملیاتی کردن این طرح باید پای کار بیاید لذا تمام دستگاه هایی که در قانون ساماندهی کودکان کار و خیابان تکلیف قانونی دارند به منزله شرکای اجتماعی محسوب شده و کم کاری از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست.

وی عنوان داشت: امروز باندهایی وجود دارند که کودکان را بدون والدین از کشورهای همجوار به کشور و استان تهران قاچاق می کنند و اگر بخواهیم تعلل کنیم بزودی شاهد افزایش آمار کودکان کار و خیابان خواهیم بود و اعلام می کنیم که در اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان کم کاری دستگاه ها پذیرفتنی نیست و در این خصوص به هیچ عنوان مماشات نخواهیم کرد.

کد خبر 4659489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =