تاثیرگذاری مثبت کمپین «حمایت از مستاجرین» در بین شهروندان

کرمانشاه_ معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: کمپین «حمایت از مستاجرین» در بین شهروندان کرمانشاهی بسیار تاثیرگذار بوده است.

مهرداد سالاری در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در کارگروه تشکیل شده در استان برای کمک به مستاجران با توجه به افزایش نا متعارف قیمت اجاره بها اظهار داشت: در این زمینه برخی مصوبات داشتییم که در قالب آن و نیز بررسی های صورت گرفته با کسانی که به این گرانی ها دامن می زنند، برخورد شود.

وی افزود: دسته اول در واقع بنگاه داران و آژانس‌های املاکی هستند که فاقد پروانه بوده و ضوابطی ندارند، لذا دست به هر اقدامی که بخواهند می‌زنند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان داشت: تیمی متشکل از بازرسی، اتحادیه املاک، تعزیرات حکومتی و… تشکیل شده که برابر قانون می‌توانند این بنگاه‌های و آژانس‌های املاک بدون پروانه را پلمب کنند که هم اکنون نیز دنبال این موضوع هستند و آن را اجرایی می‌کنند.

وی تصریح کرد: دوم دلالانی هستند که اعلام قیمت‌های غیرمجاز و نامتعارف در برخی از آژانس‌های املاک می‌شوند و بعضاً از واحدهای مردم نیز بازدید می‌کنند.

سالاری با بیان اینکه این افراد اجازه چنین کاری را ندارند، ادامه داد: آژانس‌های املاک از برخی فیلترها عبور می‌کنند و صلاحیت لازم را به دست می‌آورند لذا هر کسی صلاحیت این موضوع را ندارد حق ورود به منزل مردم را نیز نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: تیمی که تشکیل شده این افراد را شناسایی و برای برخورد حقوقی مناسب به دستگاه قضایی و دادستانی معرفی می‌کنند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: در بخش دیگری از این اقدامات با کسانی که قیمت‌های غیر متعارف را فایل می‌کنند نیز برخورد خواهد شد و اتحادیه املاک به آژانس‌ها این موضوع را ابلاغ کرده و سازمان تعزیرات حکومتی هم به همراه نماینده فرماندار هم از بنگاه‌ها و آژانس‌های املاک به این منظور بازدید می‌کنند که اگر اینها دست به اقداماتی از این دست بزنند به عنوان گرانفروشی در خدمت برخورد شود.

وی عنوان کرد: در بخش دیگر از اقدامات کارگروه مذکور مصوب شده که با افرادی که در فضاهای مجازی باعث دامن زدن به افزایش قیمت‌ها و اعلام قیمت‌های نامتعارف می‌شوند نیز برخورد شود و دادستان نیز اعلام کرده که هم با پلیس فتا در این زمینه هماهنگ خواهد شد و هم خود دادستانی بر این موضوع نظارت خواهد داشت که اگر با موارد این چنینی مواجه شوند برخورد لازم صورت گیرد.

معاون استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بخش عمده و اساسی کار که به نظر من می‌تواند موثر باشد، بحث فرهنگی در این زمینه است.

وی تصریح کرد: مردم ما مردمی هستند که در وقایعی چون زلزله و سیل کمک‌های زیادی کردند لذا در این زمینه نیز اگر از ظرفیت مردمی استفاده شود با مباحث فرهنگی می‌توان به نتایج خوبی رسید.

سالاری اشاره‌ای به کمپین حمایت از مستاجرین اشاره کرد و گفت: طبق گزارشی که گرفته شده است این کمپین بسیار بر روحیه مردم تاثیرگذار بوده و کمپین موفقی بوده است.

وی افزود: از ان جی اوهای مختلف نیز درخواست کرده‌ایم که در این زمینه کمک کنند تا با فرهنگ سازی به مردم القا شود که در شرایط سخت نباید پشت همدیگر را خالی کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه تاکید کرد: این اقدامات فرهنگی بیشتر می‌تواند کمک کند و فقط با ضرب و زور نمی‌توان این مسائل را حل کرد، چرا که کسانی که می‌خواهند تخلف کنند بالاخره راهکاری برای این موضوع پیدا می‌کنند.

وی گفت: البته این کنترل و نظارت باید انجام شود که هم اکنون نیز در حال انجام است اما همان طور که گفته شد فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی بسیار اثر گذار تر خواهد بود.

سالاری عنوان کرد: انصافاً مردم تاکنون خوب کمک کرده و پای کار آمده‌اند و طبق گزارشی که گرفته‌ام فایل‌هایی با قیمت بالا که پشت شیشه آژانس‌های املاک زده می‌شد جمع آوری شده‌اند.

وی تصریح کرد: املاک نیز یک قیمت عرفی دارد و نسبت به سال گذشته نباید خیلی بالاتر رفته باشد، لذا واحدهای بازرسی و نظارت با قیمت‌های غیرمتعارف برخورد می‌کنند.

کد خبر 4659621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 9 =