۶ مسکن تخریبی ناشی از سیل در مازندران نوسازی شد

بابلسر - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران درباره آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل زده گفت: تعمیر چهار هزار واحد و ساخت شش مسکن تخریبی در استان پایان یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی رازجویان پیش ازظهر یکشنبه در همایش دهیاران شرق استان در بابلسر اظهار داشت: تاکنون تعمیر چهار هزار واحد مسکونی و ساخت شش مسکن تخریبی در استان انجام شد و تمام تلاش ما این است قبل از پایان مهلت وعده رئیس جمهور این خانه ها را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه دهیاری های خودکفا بر سه محور جمعیت، درآمد و وسعت فعالیت دارند، گفت: در بحث اعتبارات با مشکلات مالی مواجه هستیم چون اقتصاد کشور بر اقتصاد نفت استوار بود کسب درامدی نیز بر اساس فروش نفت بود که با مشکلات زیادی مواجه بودیم.

رازجویان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با تاکید به اینکه از اتکا بر نفت خارج شویم و به خودکفایی برسیم، اظهار کرد: باید درآمد داخلی را افزایش دهیم برای دست یابی به این مهم باید به افزایش تولید ملی و فعال نمودن بحث گردشگری بپردازیم.

وی افزود: در بحث گردشگری، توجه به بحث بوم گردی اقتصاد را پویا می کند و درآمد پایدار ایجاد می کند.

این مسئول با بیان اینکه دو هزار و ۷۵ دهیاری و هفت هزار نفر شورا در استان داریم، گفت: فعالیت دهیاران در طول این مدت چشمگیر بود و شاهد تحولات و توسعه در تمام زمینه ها بودیم و امید است با برنامه ریزی مدیر کل روستایی شاهد تحول بیشتر در بحث دهیاران باشیم.

معاون عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه ۴۳ درصد جمعیت استان، جمعیت روستایی هستند، گفت: دهیاران به عنوان نماینده دولت با کار جهادی و انقلابی میتواند موجب توسعه روستاها شوند.

وی افزود: دهیاران از حداقل امکانات حداکثر بهره وری را داشته باشند و با امکانات موجود به توسعه روستاها بپردازند.

رازجویان ادامه داد: انتظارات از دهیاران بحث اشتغالذزایی است، اشتغال در روستا نشات گرفته از تولید و کشاورزی است و اشتغال استان در بحث کشاورزی است هر چقدر به این بحث توجه کنیم به توسعه بیشتر دست می یابیم.

وی با تاکید بر مقاوم سازی ساختمانها در سطح روستاها گفت: مدیریت در مصرف بهینه آب و کاهش آسیب اجتماعی در بحث طلاق توجه شود.

معاون استانداری مازندران با اشاره به تاکیدات استاندار در خصوص بحث مازندران پاک اظهار کرد: دومین مقوله که دستور استاندار است پاکسازی معابر و ورودی روستاها است.

وی به ارتقا سطح دانش دهیاران تاکید کرد و گفت: بحث آموزش دهیاران جدی گرفته شود و از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری شود.

رازجویان خطاب به دهیاران گفت: امسال بحث انتخابات را داریم با تمام توان تلاش کنید مردم در انتخابات حضور پررنگی داشته باشند.

وی در پایان گفت: در بحث جذب تسهیلات روستایی تنها بحث اقتصاد و درآمدی توجه نشود بلکه کار عمرانی باید پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

کد خبر 4659875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =