مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در همدان راه‌اندازی می‌شود

همدان - مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان از راه اندازی مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در همدان طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، وهب مختاران پیش از ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در کشور بی نظیرترین مجموعه است، اظهار داشت: این مجموعه در زمینه صنایع دستی و گردشگری آموزش‌های تخصصی را ارائه خواهد داد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه این پروژه ۶ هزار متر مربع زیربنا دارد و در ۳ طبقه ساخته شده است، اظهار داشت: از سال ۸۴ و توسط سازمان فنی حرفه‌ای کشور موضوع هتل داری در کشور مورد بررسی قرار گرفت.

مختاران با بیان اینکه کلاس‌ها و اتاق‌ها در این مرکز ویژه آموزش هتلداری و گردشگری است، گفت: یک هتل در ابعاد کوچک در طبقه اول این مجموعه ایجاد شده و طبقه دوم به صنایع دستی فعال اختصاص دارد و کارآفرینان کارگاه‌های تولیدی و آموزشی برپا می‌کنند.

وی با بیان اینکه دولت زیرساخت را فراهم کرده و با آماده شدن مرکز شرایط حضور بخش خصوصی نیز فراهم می‌شود، گفت: در این راستا با شرکت‌های خصوصی تفاهم‌نامه هایی امضا شده است.

مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با همکاری میراث فرهنگی فعالیت خواهد کرد مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با همکاری میراث فرهنگی فعالیت خواهد کرد، گفت: در این مرکز آموزش‌ها با توجه به کیفیت اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مجموعه در حوزه استانداردها و تجهیزات حرف برای گفتن دارد، گفت: شرایط ویژه ای برای متقاضیان از سوی میراث فرهنگی لحاظ شده است.

مختاران با اشاره به اینکه با در نظر گرفتن تجهیزات نصب شده ۳۰ میلیارد تومان ارزش امروز این پروژه است، گفت: محل تأمین اعتبارات بخش خصوصی و اعتبارات عمرانی سازمان فنی و حرفه‌ای بوده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان با بیان اینکه در آموزش‌ها کمیت را مدنظر قرار نخواهیم داد و کیفیت لحاظ می‌شود، گفت: آموزش‌ها بر اساس نیاز بازار آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه سالانه ۳۰ هزار نفر ساعت شامل ۳۰۰ نفر در زمینه گردشگری و حدود ۴۰ هزار نفر ساعت در زمینه صنایع دستی و حدود ۱۵ هزار نفر در زمینه تغذیه آموزش دریافت می‌کنند، اظهار داشت: آموزش‌ها به نحوی است که مطابق با نیاز بازار باشد و افراد پس از آموزش جذب بازار شوند.

مختاران با تاکید بر اینکه به دنبال آموزش‌های کوتاه مدت در بخش کسب و کار هستیم، گفت: ۱۶۳ حرفه به تخصصی در این زمینه آموزش داده می‌شود که ۵۲ مورد آن مربوط به گردشگری است.

کد خبر 4660061

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =