وجود نیروی آموزش دیده یک اصل در توسعه صنعت گردشگری است

همدان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان وجود نیروی آموزش دیده را یک اصل در توسعه صنعت گردشگری دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مالمیر ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور به توسعه صنعت گردشگری در استان همدان کمک می‌کند، گفت: امروز جایگاه صنعت گردشگری روز به روز در حال رشد است و در کشور ایران نیز علاقمند به رشد این صنعت هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان همدان باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد چراکه صنعت گردشگری هنوز با ظرفیت‌ها هماهنگ نشده و راهی طولانی در پیش دارد، گفت: استان همدان با توجه به ظرفیت‌ها باید جایگاه خود را در صنعت گردشگری پیدا کند.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای صنعت گردشگری ضروری است تا حرکتی رو به جلو داشته باشیم، گفت: باید برای داشتن صنعت شکوفا در عرصه گردشگری نیروی انسانی مناسب داشته باشیم چرا که اگر تجهیزات به روز باشد اما نیروی مناسب در اختیار نداشته باشیم راه به جایی نمی بریم.

مالمیر با بیان اینکه یکی از مهمترین ظرفیت‌های کشور برای آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای است، اظهار داشت: استان همدان به لحاظ زیرساخت‌های فیزیکی عرصه گردشگری رشد خوبی داشته هر چند با نقطه مطلوب فاصله داریم.

گاهی دیده می‌شود در یک هتل امکانات بسیار خوبی وجود دارد اما کیفیت ارائه خدمات خوب نیست که در این زمینه باید آموزش‌های لازم ارائه شود مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه کیفیت اصل گمشده صنعت گردشگری کشور است در حالی که آنچه باعث جلب مشتری می‌شود کیفیت ارائه خدمات است، گفت: گاهی دیده می‌شود در یک هتل امکانات بسیار خوبی وجود دارد اما کیفیت ارائه خدمات خوب نیست که در این زمینه باید آموزش‌های لازم ارائه شود.

وی با بیان اینکه وجود نیروی آموزش دیده یک اصل در توسعه صنعت گردشگری است، گفت: پس از برگزاری رویدادهای گردشگری در همدان نوع نگاه سازمان میراث فرهنگی به این استان تغییر کرده و یکی از راهبردهای اساسی سازمان میراث فرهنگی توجه به گردشگری منطقه غرب کشور است.

مالمیر با بیان اینکه در راستای توسعه گردشگری کشور طبقه بندی‌هایی صورت گرفته است، اظهار داشت: همدان یک مقصد گردشگری است و میزان ماندگاری گردشگر در استان همدان از یک و نیم شب به کمی بیش از دو و نیم شب ارتقا یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه جاذبه‌های گردشگری میزان ماندگاری مسافران را افزایش می‌دهد، گفت: اگر نتوانیم در زمینه جذب گردشگر داخلی موفق باشیم در زمینه جذب گردشگر خارجی نیز ناموقث خواهیم بود.

وی با بیان اینکه باید نوع بینش نسبت به گردشگر تغییر کند، اظهار داشت: شهر گردشگر متناسب با نیاز گردشگر به فعالیت می‌کنند و فعالان صنعت گردشگری باید به تناسب منافع گردشگر قدم بردارند.

مالمیر با بیان اینکه این اقدام زمان‌بر و پیچیده است و بخشی از آن نیازمند اقدامات تخصصی است، گفت: برخی افراد متأسفانه منافع دراز مدت خود را با یک اقدام اشتباه از بین می‌برند که باید در این زمینه آموزش‌ها را در برنامه قرار داد

کد خبر 4660207

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =