تحقق شهر خورشیدی نیازمند مشارکت مردم است

اصفهان-شهردار اصفهان گفت: برای تحقق واقعی شهر خورشیدی به کمک ومشارکت مردم نیاز داریم و سعی می کنیم با فرهنگ سازی صحیح، مردم و شهروندان را به استفاده از پنل خورشیدی بر بام خانه ها تشویق کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان قدرت الله نوروزی در آئین افتتاحیه رویداد «شهر خورشیدی» اظهار داشت: به دلیل افزایش دمای کره زمین و افزایش گازهای گلخانه‌ای و نوع سوخت‌هایی که در جهان استفاده می‌شود دنیا به استفاده از راهکارهای جایگزین در حوزه انرژی روی آورده است.

وی افزود: خوشبختانه در برنامه پنجم و ششم توسعه نیز به این موضوع توجه شده اما همچنان جنبه اجرایی نداشته است، اراده ما در شهرداری حرکت در این مسیر است و بنا داریم شهروندان و مردم را نسبت به این موضوع، تشویق و ترغیب کنیم تا شهر خورشیدی یک شعار نباشد و به صورت واقعی محقق شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: در این دوره مدیریت شهری گام‌هایی در این خصوص برداشته شده است و تلاش می‌کنیم با فرهنگ سازی مردمی شهروندان را به استفاده از انرژی‌های خورشیدی جذب کنیم.

وی تاکید کرد: شهر خورشیدی شهری است که روی هر پشت بام آن یک پنل خورشیدی وجود دارد و این انرژی را به برق تبدیل می‌کند.

هر خانوار تأمین کننده ۲۰ درصد انرژی برق شهر اصفهان

نوروزی بیان داشت: اگر بر پشت بام هر خانه‌ای پنل خورشیدی نصب شود، هر خانوار تأمین کننده ۲۰ درصد انرژی برق شهر خواهد بود.

وی افزود: در مدیریت شهری کنونی اصفهان توجه ویژه ای به انرژی خورشیدی شده است اما با وجود همه تلاش‌ها تنها ۳۰۰ کیلو وات انرژی خورشیدی تولید می‌شود که ۱۰۹ کیلووات در سالن اجلاس و بقیه در نقاط مختلف از جمله مناطق هشت، شش و ۱۳ است و این میزان باید افزایش یابد.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه بر اساس قرارداد جدید و با مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان ۵۰۰ کیلو وات برق خورشیدی تولید می‌شود، گفت: شهرداری اصفهان اراده کرده تا در این مسیر حرکت کند و به طور یقین نمایندگان مجلس و استانداری اصفهان نیز به این مهم توجه دارند و این موضوع باید در عمل نیز تبلور پیدا کند.

کد خبر 4660366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =