بررسی عملکرد صوفی‌زاده در فوتبال بانوان/ نایب رئیس در دسترس نیست!

نایب رئیس فوتبال بانوان پس از گذشت بیش از دو سال فعالیتش نتوانسته انتظارات را برآورده کند و بیشتر دوران مسئولیتش را در سکوت رسانه ای سپری کرده است!

به گزارش خبرنگار مهر، لیلا صوفی زاده از اسفند ماه سال ۹۵ به دنبال استعفای الهه عرب عامری و با رأی مجمع، مدیریت بخش فوتبال و فوتسال بانوان را در دست گرفت. صوفی زاده که سابقه ورزشی در پرونده نداشت و از کارمندان وزارت ورزش به حساب می‌آید گام در میدان مهم و حساسی گذاشت که حال پس حضور بیش از دو سال، ابهاماتی در مورد عملکرد او بوجود آمده است.

* حذف ملی پوشان به خاطر اعتراض به پرداخت حقوقشان
تیم ملی فوتسال بانوان برای دومین بار در اردیبهشت ماه سال ۹۷ بر بام قاره کهن قرار گرفت. ملی‌پوشان در حالیکه در سال نخست قهرمانی در بدو ورود به کشور جوایز نقدی خود را از کفاشیان دریافت کردند حال پس از گذشت حدود یک سال و چهار ماه نه تنها رنگ پاداش را ندیده اند بلکه برخی از بازیکنان به دلیل اعتراض به پرداخت حق و حقوقشان از اردوهای ملی کنار گذاشته شدند.

* سفرهای غیر ضروری
نایب رئیس بانوان بارها خبر از پرداخت به موقع پاداش ملی پوشان و افتخار آفرینان داد اما دریغ از عمل به تعهدات! لیلا صوفی زاده نه تنها در گرفتن حق دختران افتخار آفرین ناکام مانده بلکه در چند ماه اخیر ارتباطش را با رسانه‌ها قطع کرده است. وی علاوه بر اینکه در مواقع حساس پاسخگوی تلفن خبرنگاران نیست، از برگزاری نشست خبری که بارها از سوی اصحاب رسانه مطرح شده نیز سر باز زده است. نایب رئیس بانوان برگزاری جلسات متعدد خود را دلیلی بر عدم همکاری با رسانه‌ها اعلام کرده است اما هیچیک از سفرهای تیم‌های ملی به مسابقات مختلف را از دست نداده و ظاهراً خروج از ایران و همراهی تیم‌های ملی خللی در جلسات مهمش ایجاد نمی‌کند!

عکس یادگاری با جام قهرمانی

* از دست دادن مربیان سازنده
علاوه بر این حجم بی توجهی به حقوق بازیکنان ملی از دست دادن مربی ارزشمندی همچون شهرزاد مظفر هم صفحه تاریک دیگری در دوره حضور صوفی زاده بر مسند نایب رئیسی بانوان به شمار می‌رود. شهرزاد مظفر از جمله مربیان موفق محسوب می‌شود که پس از قهرمانی در آسیا و به دلیل نبود تیم در لیگ برتر و همچنین تعطیلی اردوهای ملی بار چمدان بست و راهی کویت شد. کشوری که به تازگی سودای درخشش در فوتسال بانوان را در سر دارد و قصد دارد با سرمایه گذاری و برنامه ریزی بلند مدت و به خدمت گرفتن شهرزاد مظفر به یکی از مدعیان این رشته تبدیل شود. مظفر به راحتی از دست رفت تا فوتسال کویت را آباد کند.

* وعده های نمایشی
نایب رئیس فوتبال بانوان در بدو ورودش به فدراسیون بارها وعده حضور مربیان خارجی را در تیم های ملی داد اما ظاهراً این وعده ها جنبه ی نمایشی داشته و نه تنها مربی خارجی نیامد بلکه سرمایه‌های داخلی را نیز از دست داد.

* رواج خشونت در لیگ بانوان
رواج خشونت و درگیری در چند ماه اخیر لیگ برتر فوتبال بانوان ریشه دوانده در حالیکه در گذشته خبری از خشونت نبود. خشونتی که واکنشی از سوی نایب رپیس نداشت و ظاهراً در ادامه راه باید بیش‌تر شاهدش باشیم.

از دست دادن مربیان شاخص، عدم پرداخت پاداش ملی پوشان، نبود نگاه حرفه‌ای و بلند مدت برای تیم‌های ملی از جمله ضعف های مشهود بخش بانوان فدراسیون فوتبال است. از صوفی زاده که عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز هست انتظار می رفت برش بیشتری برای بها دادن به فوتبال بانوان داشته باشد و کارها را بهتر مدیریت کند.

کد خبر 4660389

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =