خدمات بیمه تامین اجتماعی در قزوین الکترونیکی ارائه می شود

قزوین- مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک و چابک سازی کارها، امور پرداخت، دریافت لیست بیمه، ابلاغ و بازرسی بیمه ای در استان به صورت غیر حضوری ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه بررسی مشکلات استادکاران و کارگران صنعت ساختمان ظهر یکشنبه با حضور اکبر شوکت رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، سیروس نصیری مدیرکل تامین اجتماعی، بابایی مدیر درمان تامین اجتماعی، رضا گروسی فرماندار شهرستان البرز، تشکل های کارگری و فتح اللهی رئیس کانون انجمن صنفی کارگران صنعت ساختمان استان قزوین در محل خانه تربیت معلم قزوین برگزار شد.

سیروس نصیری در این جلسه اظهارداشت: کارگران ساختمانی از نگاه ما انسان های تلاشگر و زحمتکشی هستند که با همه وجود تلاش می کنیم در حوزه بیمه در اسرع وقت مطالبات آنها پاسخ داده شود.

نصیری بیان کرد: از مجموع جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان بالغ بر ۸۷۰ هزار نفر معادل ۶۴ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ۲۴۵ هزار نفر آنها بیمه شده اصلی هستند.

وی بیان کرد: همچنین ۷۲ هزار بازنشسته در استان قزوین داریم و ۸۲۰۰ نفر مقرری بیمه بیکاری از اداره بیمه تامین اجتماعی دریافت می کنند و ۲۴ هزار و ۹۰۰ نفر نیز برای بیمه ساختمانی در سامانه ثبت نام کرده اند.

نصیری گفت: به دلیل اهمیت حوزه ساختمان با همه محدودیت و مشکلات تمام حوادث ساختمانی را پوشش می دهیم و حتی اگر کارگری بیمه نباشد و دچار حادثه شود تحت پوشش بیمه از کار افتادگی قرار می گیرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: هر کارگر ساختمانی در استان قزوین که برای پوشش بیمه ای معرفی شود بدون هیچ محدودیت و یا مانعی بلافاصله تحت پوشش قرار می گیرد و هیچ پشت نوبتی یا محدودیتی در این زمینه نداریم.

۱۰ هزار و ۵۱ مورد بازرسی از کارگاهها

نصیری در ادامه بیان کرد: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۱ مورد بازرسی از کارگاه ها صورت گرفت و تنها ۸۷ مورد آن منجر به قطع بیمه شد و این روند بیانگر تعامل منطقی و قانونی ما با کارگران زحمتکش صنعت ساختمان است.

وی گفت: امسال هم ۸۶۷۰ مورد بازرسی از کارگاهها صورت گرفته است تا راستی آزمایی افراد بیمه ای اثبات شود.

پرداخت غیر حضوری توسعه یافته / بازرسی الکترونیک اجرایی شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین یادآورشد: یکی از راههای کاهش تخلف در دستگاه اجرایی کاهش مراجعات حضوری مردم و توسعه دولت الکترونیک است که در این راستا اداره بیمه تامین اجتماعی استان قزوین در ردیف استانهای پیش رو در اجرای این طرح است.

وی گفت: در حال حاضر پرداخت حق بیمه، دریافت لیست، ابلاغ و بازرسی بیمه ای در استان به صورت الکترونیک صورت می گیرد و بعد از تهران تنها استانی هستیم که توسعه دولت الکترونیک در آن به صورت پایلوت اجرا شده و امروز همه پرداخت ها نیز غیر حضوری است و این کار به پویایی و چابکی دستگاه و کاهش تخلف کمک موثری کرده است.

نصیری اظهارداشت: تا پایان امسال هم سیستم کاغذی از فعالیت های تامین اجتماعی استان قزوین حذف می شود و دیگر نیازی به ارائه پرونده کاغذی نخواهد بود که این کار به کم شدن هزینه های سازمانی و جلب رضایت بیشتر مردم هم کمک می کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین افزود: با حذف دفترچه های کاغذی تامین اجتماعی در مراکز درمانی حدود ۲۰ درصد از هزینه های صدور دفترچه کاسته شده که این روش نیز توسعه خواهد یافت.

پرداخت ماهانه ۱۴۳ میلیارد تومان تعهدات بیمه ای

نصیری در ادامه بیان کرد: ماهانه ۱۴۳ میلیارد تومان تعهدات قطعی کوتاه مدت و میان مدت داریم که به جز بخشی از درمان در سایر حوزه ها پرداخت های ما به روز است و طرح افزایش حقوق بازنشستگان هم زودتر از مناطق دیگر کشور اجرایی شده است.

وی اظهارامیدواری کرد با توسعه دولت الکترونیک زمینه جلب رضایت شهروندان از خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان بیشتر شود.
 

کد خبر 4660500

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =