چهار کتاب در حوزه تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی آماده انتشار است

شفیقه نیک‌نفس گفت: «چهل خاطره» از مصاحبه‌های تاریخ شفاهی، «سر به پای آزادی»، «آموزش اسلامی، راهی به سوی انقلاب» و «نگارستان ملت» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتشر می‌شود.

شفیقه نیک‌نفس، مدیر بخش تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به خبرنگار مهر گفت: چهار کتاب «چهل خاطره» از مصاحبه‌های تاریخ شفاهی، «سر به پای آزادی»، «آموزش اسلامی، راهی به سوی انقلاب» و «نگارستان ملت» برای چاپ آماده شده‌اند و به زودی توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به کتاب «سر به پای آزادی» افزود: این کتاب خاطرات محمود بازرگانی فعال سیاسی است که در دهه پنجاه در زندان به سر برده و از شرایط زندان، شکنجه و مسائل دیگری در مبارزه سیاسی با رژیم پهلوی سخن گفته است. در حال حاضر جلد نخست مصاحبه با بازرگانی برای انتشار آمده شده است.

مدیر بخش تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: «آموزش اسلامی، راهی به سوی انقلاب» از مجموعه کتاب‌های تاریخ شفاهی مدارس در ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که بخش تاریخ شفاهی سازمان به آن پرداخته و در آن مسائل تحصیل زنان از جمله فریده خزعل بعلبکی (حدادیان) را مورد توجه قرار داده است.

شفیقه نیک‌نفس درباره کتاب «نگارستان ملت» نیز اشاره کرد: این کتاب به خاطرات حسن طاهردل می‌پردازد، طاهر دل متولد ۱۳۳۰ در رشت است که قبل از انقلاب کارمند بانک تهران بود، بانکی که پس از وقوع انقلاب اسلامی در بانک ملت ادغام شد. برای همین خاطرات طاهر دل درباره تحولات بانکداری پس از انقلاب است و تجربیاتی که او با حضور در سیستم بانکی کسب کرده است.

کد خبر 4660724

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =