رونق تولیدوتوسعه پایدار اقتصاد کشوردر گرو اصلاح نظام بانکداری است

تهران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: رونق تولیدوتوسعه پایدار اقتصاد کشوردر گرو اصلاح نظام بانکداری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امامی امین بعد از ظهر دوشنبه در پنجمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: اعتباراتی که برای سال ۹۷ لحاظ شده بود به دلیل نوسانات ناشی از تغییر نرخ ارز خیلی اثربخش نبود چرا که زمان تخصیص اعتبارات خیلی مهم است و اگر در پایان سال تخصیص اتفاق بیفتد قطعاً اثرگذار نخواهد بود.

امامی امین افزود: خروجی و هدف گذاری ما در رونق تولید جز با مشارکت صندوق کارآفرینی امید و بانک ها نمی تواند محقق شود چرا که ما علاوه بر اینکه مجری دستورات ستاد کشوری هستیم درواقع مسئول استان تهران نیز هستیم و باید مطالبه گر سهم اعتبارات باشیم.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران مکلف است تا گزارشی از نحوه عملکرد سال ۹۷ بانک های استان را در ارائه تسهیلات آماده و هم به استانداری و هم به بانک ها ارسال کند گفت: با ارسال این گزارش عملکردها اگر بانکی عملکرد خوبی داشت تشویق می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران بیان داشت: بعضی از بانک ها واقعاً عملکرد مطلوبی در پرداخت تسهیلات داشتند و قطعاً مورد تقدیر قرار می گیرند و درمورد آن دسته از بانک هایی که عملکرد ضعیفی داشتند نیز تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

امامی امین افزود: اگر بخواهیم، رونق تولید و توسعه پایدار را در اقتصاد کشور داشته باشیم، اصلاح نظام بانکداری، امری، بدیهی و اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. یکی از اقدامات خوبی که دولت در طول سال‌های اخیر در حوزه تولید داشته، پرداخت تسهیلات کم‌بهره ۶درصد بوده و واحدهای تولیدی و صنایعی که این تسهیلات را دریافت کنند، به سوی توسعه پایدار و رونق تولید حرکت خواهند کرد.

کد خبر 4661314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 14 =