هوای اصفهان به وضعیت نارنجی رسید/ شاخص کیفی ۱۲۶

اصفهان - مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۱۲۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم ثبت شده است.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۱۲۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

وی افزود: هوای اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با ۱۵۳ به وضعیت ناسالم برای عموم رسید و در خیابان رودکی با شاخص کیفی ۱۰۵، استانداری ۱۲۷ و بزرگراه خرازی ۱۳۲ و پروین ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوای شهرستانی‌های استان اصفهان در وضعیت نارنجی یا زرد

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها کیفی هوا در وضعیت نارنجی یا زرد ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در زرین شهر با ۱۰۶، شاهین شهر ۱۰۵، مبارکه ۱۰۱ و دولت آباد ۱۲۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است و در سجزی با ۸۷ و نجف آباد ۹۱ در وضعیت سالم گزارش شده است.

وی تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4661352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =